Bambusové inštalácia s Michalom Sládkom
3. 8. – 4. 8. od 9:00 do večera
Vstup zdarma
Michal Sládek príde počas 2 dní na Hidepark vytvoriť site-specific inštalácie z bambusu. Kto má záujem, môže sa kedykoľvek počas piatku a soboty zapojiť do tvorivého procesu a stať sa súčasťou umeleckého tímu.

Horúčka jamajskej noci #12
4. 8. o 20:00
Vstup: od 20:00 do 22:00 4€ / 3€ študenti
od 22:00 5€ / 4€ študenti
Horúca letná reggae noc plná tanečných rytmov. Na jednu noc sa presunú návšetvníci do exotického Karibiku. Nezabudnuteľnou party vás bude sprevádzať talentovaný mladík z Kene Fyah Son Bantu, do ska-reggae zamilovaná CéANNE z Budapešti, stálica československej scény Selecta Rollandblow, priekopník reggae soundsystemovej kultúry na Slovensku I-Man a Richťo, nitriansky ska-rocksteady-reggae selektor.

Divoké historky (kinoklub)
7. 8. o 21:00
Dobrovoľné vstupné
Výnimočnú čiernu komédiu Damiána Szifrona koprodukovali bratia Almodóvarovci a priniesli do kín šesť divokých historiek, ktoré spája téma pomsty a rôznych nespravodlivostí či krívd. Hrdinovia filmu sa v rôznych situáciách dostávajú do bodu, kedy im dochádza trpezlivosť. Pocity hnevu sú v ňom vyobrazené univerzálne, rovnako ako uvoľňujúci účinok smiechu, ktorý sa dostaví pri každom zo šiestich prekvapivých rozuzlení. Film bol v záverečnom kole oscarových nominácii za najlepší zahraničný film. (Španielsko – Argentína, 2014, 122´, španielčina / české titulky)

Kráľ Belgičanov (kinoklub)
14. 8. o 21:00
Dobrovoľné vstupné
Na návšteve Istanbulu sa belgický kráľ dozvie, že jeho krajina sa rozpadá a ešte k tomu – letecký návrat domov je nemožný. Satirická komediálna roadmovie o panovníkovi, ktorý sa v snahe zachrániť svoju krajinu pred rozpadom vydáva na nečakane dobrodružnú cestu naprieč Balkánom. Sprevádza ho aj britský filmár a tanečnice z bulharského folklórneho súboru. Počas cesty kráľ objaví skutočný svet – a svoje pravé ja. (Belgicko – Holandsko – Bulharsko, 2016, 94´, rôzne jazyky / české titulky)

Divadlo: Buchty a loutky – Rocky XI.
15. 8. o 21:00
Vstup: 5€ / 4€ študenti
Nezávislé alternatívne bábkové divadlo hrajúce pre dospievajúcich a dospelých. Uvidíte príbeh smutného boxera, jeho osamelých kamarátov a nepriateľov – inscenáciu o pustom zúfalstve a nemožnosti sa postaviť. Iba keď je spokojný s utrpením, až potom dokáže zostať stáť. Rocky je hrdina. Nie je síce veľký inteligent, ale má srdce a správny sen. A verí mu. Verí, že vstane a vyhrá. Poďte do ringu a nechajte si dať ešte jednu ranu. A ešte a ešte a ešte… Predstavenie získalo prestížnu putovnú cenu ERIK za najpozoruhodnejšiu bábkarskú inscenáciu roku 2004. Inscenácia je vhodná pre dospievajúcich a dospelých divákov.
Námet: Radek Beran
Réžia: Radek Beran a Buchty a loutky
Výtvarný dozor: Bára Čechová
Hudobný dozor: Vít Brukner
Hrajú: Radek Beran, Marek Bečka, Vít Brukner

HideKnižnica: Manželská poézia
dátum: 17. 8. o 20:00
Vstup: 2€
Na prvej čítačke komunitnej HideKnižnice svoju spoločnú tvorbu predstaví dvojica súčasných poetov, Ivona Šimková Pekárková a Vladimír Šimek. Ivona Pekárková publikovala vo viacerých literárnych periodikách. V súčasnosti pripravuje debutovú zbierku. Vlado Šimek vydal dve zbierky Spam a iné a Modlitba za Felvidék. Obaja aktuálne spolu chystajú zbierku Manželská poézia.

Best of Fest Anča 2018 (kinoklub)
17. 8. o 21:00
Dobrovoľné vstupné
Kolekcia ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka medzinárodného festivalu FEST ANČA. ktoré prešli výberom z vyše 1500 prihlásených titulov z viac ako 70 krajín.

FLAAM FESTIVAL 2018
18. 8. o 12:00
Vstup: predpredaj: 14€, na mieste 17€
FLAAM festival oslávi 18. augusta už svoje 5. narodky! Gratulovať mu prídu slovenská gitarovka Billy Barman, poľská folk-punková Hańba!, český elektronický mág Ventolin, britskí BANFI, domáce trio LUVVER, poľská kapela Lor, talentovaní nováčikovia RIAVA, producent Inkwall či Palo Seriš s divadelným predstavením Samko Tále. Tešiť sa môžeš na dizajn market, street-food zónu, premietania, workshopy či prednášky. Kompletný program a lístky: TU.

Hundroš (kinoklub)
21. 8. o 21:00
Dobrovoľné vstupné
„Vie, že lepšie už nebude…“ Komédia o nevrlom starcovi, pre ktorého svet skončil v roku 1953. Uzatvára sa pred všetkým moderným, no z ulity ho vyženie bolestivý úraz. Nutnosť navštíviť fyzioterapiu v Helsinkách znamená pre starého muža séria jemu nepríjemných epizód – napríklad jazdu autom, ktoré šoféruje žena, alebo stretnutie so svojím synom, ku ktorému nikdy nemal príliš blízko. Hundroša skrátka čaká jeden dlhý mrzutý víkend. A ako vždy – postará sa aj o to, aby bolo dusno všetkým okolo neho… (Fínsko, 2014, 104´, fínčina / české titulky)

Divadlo: Miloš Kusenda – Jeden zlý deň
23. 8. o 20:30
Vstup: 5€ / 4€ študenti
Autorská monodráma inšpirovaná komiksovou postavou Jokerom, Batmanovým úhlavným nepriateľom, ktorý vznikol ako jeho protipól. Krutá a negatívna postava nám počas predstavenia poodhalí svoj vnútorný prerod možný v každej ľudskej mysli. Príbeh odzrkadľuje ako nás môže poznačiť „jeden zlý deň“. Ťaživé vnútorné rozbroje individuality sú odľahčené cynickým až “animovaným” humorom.

Koncert: Stroon (SK) / Fjordwalker (RU)
24.8. o 21:00
Vstup: 4€ / 3€ študenti
Zažite večer s elektronikou! Predstaví sa zasnený a kontemplatívny Stroon (ambient / electronic / live-vibrafón / inteligent dance music) a z ruského Jekaterinburgu zavíta Fjordwalker (synthwave / trip-hop / downtempo / ambient) s jeho atmosferickou inštrumentálnou hudbou.

Koncert: Espolón Orchestra + Javor Divotvor
25. 8. o 20:30
Vstup: 3€ / 2€ študenti
Espolón Orchestra je mutližánrové zoskupenie hudobníkov okolo multi-inštrumentalistu Pavla Štiblarika. Vo svojej tvorbe sa snaží cez duchaplné texty rozpovedať príbeh života v rôznych jeho odtieňoch, pričom hudobne využíva prvky blues, reggea, funky, folku, flamenca ale aj ambientu, či afrobeatu.  Rytmus po koncerte bude udržiavať Javor Divotvor so svojou jamkou.

Kým nás svadba nerozdelí (kinoklub)
28. 8. o 21:00
Dobrovoľné vstupné
Keď organizujete dokonale premyslenú luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia, čaká vás určite aj nejaký problém. Svadobná agentúra má na vyriešenie svojich nezdarov 24 hodín. Kto bude nakoniec svadobným fotografom? Aká kapela sa má postarať o dokonalú svadobnú atmosféru? Aké pripravuje ženích polnočné prekvapenie? Nová škodoradostná komédia od tvorcov filmu Nedotknuteľní. (Francúzsko., 2017, 115´, francúzština / české titulky)

Nedeľný čil na Hideparku
Vstup zdarma
19. 8. a 26. 8. od 17:00
Nevieš čo s nedeľou? Príď na pohodové nedeľné podvečery pri grile, pivku a dobrej muzike mixovanej miestnymi DJmi. Tiež bude otvorená HideKnižnica, Cyklodielňa a k dispozícii budú aj spoločenské hry z klubu Nithrania, takže sa isto zabavíš. Prines si cukinu či rebierka na gril a daj sa s Hideparkom do čilu…

Advertisements