Júl na Hideparku bude naozaj pestrý a preplnený akciami. Vo štvrtok 12. 7. sa o 20:00 predstavia v rámci ďalšieho večera s PostmutArt festom Ivan Palacký (CZ) s jeho abstraktnými piesňami a amplifikovaným pletacím strojom a po ňom Juho Laitinen, avantgardný violončelista z Fínska.

Hneď ďalší deň, v piatok 13. 7. o 20:00 sa uskutoční už 13. diel nitrianskej PechaKucha Night: Všehochuť. Formát je prebratý z Japonska a spočíva v krátkom a výstižnom prezentovaní myšlienok, projektov, činností z istej oblasti. Ako názov napovedá, tentokrát sa zameriame na naše chuťové bunky. Samozrejme, súčasťou večera bude aj ochutnávka!

Ani v sobotu 13. 7. Hidepark nezaháľa a o 21:00 privedie do Nitry dve vynikajúce slovenské inštrumentálne kapely. Our Stories s ich post-rockovými gitarovými melódiami, údernými bicími a hravými indie rockovými basovými linkami a The Ills, ktorí sa pohybujú na pomedzí post-rocku, prog-rocku a shoegaze.

Od 16. do 20. 7. vytvorí na Hideparku Michal Sládek bambusovú inštaláciu – nepremyslený site-specific. Tvorba objektov bude prebiehať workshopovou formou, do ktorej sa bude možné zapojiť (viac informácii bude na FB). Inštalácia bude odprezentovaná počas noci Galaxia Soul Open Air.

Vo štvrtok 19. 7. si o 20:30 nenechajte v podaní kapely ¡Nosnach z Maďarska ujsť šansóny východnej Európy, minimal tango od New Yorku až po Odesu, francúzsku, židovskú, argentínsku, balkánsku a cirkusovú hudbu v spojení s experimentom, súčasnou hudbou a voľnými prvkami. A po koncerte bude ešte aj JAM SESSION pre každého!

Okrem toho, že v piatok 20. 7. sa odprezentuje inštalácia Michala Sládeka, bude od 19:00 na Hideparku druhý ročník obľúbenej Galaxia Soul Open Air. Tešiť sa môžete na párty v znamení funky – soul – house s DJ´s Rainer Trüby (Compost Rec./DE), Paradiso Rhythm, Rafo, C.O.D.E., Phonotic.

Kto má rád divadlo, určite si nesmie nechať ujsť predstavenie O čertovi Kolofónovi 22. 7. o 20:00. Príbeh O čertovi Kolofónovi je veľkým potešením pre malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, príbehu o Jankovi a Marienke, lúpežníckych legiend a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavu v spoločnosti klasických marionetových bábok. Predstavenie má za sebou už 30 repríz a bolo uvedené na festivale Pohoda, Medzinárodnom festivale Fest Anča v Žiline či v kultúrnych centrách a mestských kultúrnych strediskách po celom Slovensku.

Našu lásku ku knihám sa nám podarilo konečne pretaviť do dlho pripravovaného projektu komunitnej HideKnižnice. Tú slávnostne otvoríme 23. 7. o 18:00. Otvorenie bude spojené s diskusiou na tému Súčasná próza V4. Hidepark a Prístav precitnutia tentoraz zameria svoju pozornosť na literárnu tvorbu našich susedných štátov – Maďarska, Česka, Poľska, ale pohovoríme si aj o súčasných slovenských autoroch. Prineste knižku z vašej poličky, o ktorej si myslíte, že práve ňou oslovíte, a spoločne sa ponoríme do diskusie pri príjemnej hudbe a koláči.

Druhým divadlom, ktoré môžete v júli vidieť, je Odivo s inscenáciou Verzus 24. 7. o 21:00. Predstavenie pracuje s témou ženy a jej mnohých odtieňov, no nie je feministicky zjednodušujúcim militantným manifestom. V otázkach, ktoré kladie a odpovediach, ktoré interpretuje, je veľmi jemné, a tým neskutočne ženské. Hlavné protagonistky obnažujú svoje emócie a prostredníctvom otvoreného zdieľania najskrytejších sklamaní, ale aj radostí, nadväzujú vzťah s divákmi.

Júl na Hideparku uzavrie unikátny projekt talentovaných hudobníkov Akustika z Prešova, ktorí so svojimi pozitívne naladenými pesničkami bavia malých aj veľkých už niekoľko rokov. Ich svojská kombinácia karibskej hudby s world music okorenená o slovenské ľudové prvky prináša “duchovnú revolúciu” všade, kam prídu.

Zdroj: Tlačová správa


Mesačný program júl 2018

12. 7.
PostmutArt Fest 08: Ivan Palacký (CZ) / Juho Laitinen (FIN)
čas: 20:00
vstupné: 3€/2€ študenti

13. 7.
PechaKucha Night vol. 13: Všehochuť
čas: 20:00
vstupné: 2€

14. 7.
Koncert: Our Stories (SK) / The Ills (SK)
čas: 21:00
vstupné: 4€/3€ študenti

16. – 20. 7.
Michal Sládek – Bambusové improvizácie

19. 7.
Koncert:  ¡Nosnach (HU) / Jam session
čas: 20:30
vstupné: 3€/2€ študenti

20. 7.
Galaxia Soul Open Air
čas: 19:00
vstupné: 5€/4€ študenti

22. 7.
Divadlo: Morgonrock – O čertovi Kolofónovi
čas: 20:00
vstupné: 5€/4€ študenti

23. 7.
Otvorenie komunitnej HideKnižnice + Poviedka(j)
čas: 18:00
vstupné: zadarmo

24. 7.
Divadlo: Odivo – Verzus
čas: 21:00
vstupné: 5€/4€ študenti

26. 7.
Koncert: Akustika
čas: 21:00
vstupné: 4€/3€ študenti


Ďalšie informácie o akciách, ktoré sa konajú na Hideparku, môžete nájsť na ich FB stránke.

Advertisements