Program: Trafačka (02/2017)

Trafačka 02/2017Trafačka, priestor bývalej transformátorovej stanice, odštartoval rok 2017 výstavou fotografií Petra Drežíka a Viki Kollerovej s názvom Déjà vu [drež a vi], ktorá potrvá do 23.februára. Ďalšími novinkami, ktorými Trafačka vstúpila do nového roka je internetová stránka doplnená o nový dizajn. Vďaka tohtoročnej podpore Fondu na podporu umenia je dramaturgia programu pripravená na celý kalendárny rok a milovníci alternatívneho umenia si prídu na svoje. Február ponúkne tieto podujatia:

Dobré pondelky #knowthemmondays

#knowthemmondays premietnu životopisné filmy osobností a umelcov v rôznych kluboch a kultúrnych centrách na Slovensku. Pôjd vždy o pondelok, ktorý je všeobecne známy ako deň, z ktorého ľudia nie sú nadšení, pretože začína nový týždeň povinností. Cieľom je ľudí inšpirovať vždy iným umelcom alebo osobnosťou a stráviť príjemný večer s priateľmi. Počas februára premietneme filmy: Control, Factory Girl, Hitchcock / Truffaut, Síla Umění – Bernini.

Ako pohnúť Slovensko vpred?

Je Slovensko na správnej ceste? Aké problémy trápia ľudí? Aké riešenia potrebujeme, aby naša krajina prekonala krízu? Väčšina diskusií o týchto témach je o rozprávaní hostí. Táto debata bude však iná. Predstavitelia OZ Progresívne Slovensko – Ivan Štefunko, Martin Dubéci, Michal Truban a ich hostia vyrážajú na turné po Slovensku. Predstavia svoj projekt, ale hlavne chcú počuť Váš názor! 14. 2. budeme diskutovať o tom, kde sa dnes nachádza Slovensko a ako mu môžeme pomôcť.

Klavírna šou Norberta Daniša  

Norbert Daniš hrá na klavíri už od svojich 4 rokov. Absolvoval koncertné turné v USA (Pensylvánia, Annapolis, Maryland, New York, Washington DC), v roku 2009 získal štipendiu na hudobnej akadémii v Pensylvánii, kde pracoval na svojom majstrovstve s pedagógom z Julliard School – Thomasom Hryinkinom. V súčasnosti je štvrtý rok študentom najznámejšieho profesora hry na klavíri a klaviristu Mariána Lapšanského, riaditeľa Slovenskej Filharmónie v Bratislave. Jeho stále rozširujúci sa repertoár je zložený z vrcholných skladieb klasickej hudby a populárnej hudby rôznych žánrov, ktoré v spoločnej kombinácii vytvárajú nezabudnuteľný hudobný zážitok.

Výstava českého surrealistického autora Ladislava Nekudu

24. 2. otvoríme výstavu Daroval som dušu bielemu papieru, ktorej autorom je 3-stan z Brna a jeho hostia z Košíc – Alex W. Kiss a Marek Suja.

„Múzy přicházející z jinosvětů. Bytosti bez tváře, s těly žen v hadí kůži a povahou mladého Mefistofela, žádajíc o lidskou pozornost za zdmi apatie.“

Ďalšie podujatia

Úspešný projekt Vypočuj si nemý film pokračuje aj počas roku 2017. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou. V rámci tretej série filmových večerov vám premietneme filmy v hlavnej úlohe s Charlie Chaplinom.

Počas februára pripravila inlingua Nitra španielske stredy, počas ktorých si môžete prisadnúť k stolu a konverzovať zadarmo po španielsky.

17. 2. sa predstaví Tomáš Michalička, začínajúci skladateľ, textár, gitarista a spevák, ktorého hudba v sebe spája prvky folku a pop-rocku. Večer v Trafačke bude jeho hudobným debutom, počas ktorého odznejú okrem autorských piesni aj známe covery. V súčasnosti je žiakom SZUŠ Heleny Madariovej v Nitre.

Ateliér Trafačka ponúka tematické kurzy zamerané na vaše potreby a záujmy, ale aj kurz Ako zvládnuť zrkadlovku. O fotení a vašich fotografiách si môžeme pohovoriť (vytlačených na papieri či prinesených na USB). Pri debatách si naplánujeme jednotlivé kurzy a workshopy podľa požiadaviek.

Program

  1. 2. / 18:30 / zadarmo /  Španielska konverzácia

6. 2. / 19:30 / zadarmo / #knowthemmondays: Control (2007)

8. 2. / 18:30 / zadarmo /  Španielska konverzácia

13. 2. / 19:30 / zadarmo / #knowthemmondays: Factory Girl (2006)

14. 2. / 19:00 / zadarmo / Diskusia: Ako pohnúť Slovensko vpred

15. 2. / 18:30 / zadarmo /  Španielska konverzácia

16. 2. / 20:30 / vstup 2 €  /  Vypočuj si nemý film: City Lights (1931)

17. 2. / 19:00 / zadarmo /  Koncert: Tomáš Michalička

20. 2. / 19:30 / zadarmo / #knowthemmondays: Hitchcock / Truffaut (2015)

22. 2. / 18:30 / zadarmo /  Španielska konverzácia

24. 2. / 18:00 / zadarmo /  Vernisáž: 3-stan – Daroval som dušu bielemu papieru

25. 2. / 20:00 / vstup 5 € /  Klavírna šou Norberta Daniška (predaj vstupeniek v Trafačke)

27. 2. / 19:30 / zadarmo / #knowthemmondays: Síla umění (2006)

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.