Novembrový program olomouckej Galerie W7

Galerie W7, ktorá sídli na Wurmově 7 v Olomouci, si pripravila pre svojich návštevníkov bohatý program aj počas novembra 2016. Môžete sa tešiť na toto:

ARCH/IV (chodba, 10. 11. – 12. 12.), vernisáž vo štvrtok 10. 11. o 19tej hodine

VELKORYSOST V MINIMU (10. 11. – 13. 11.), verejná prezentácia v nedeľu 13. 11. o 16tej hodine

LINIE SVOBODY: SOUČASNÁ ARABSKÁ KARIKATURA (18. 11. – 12. 12.), vernisáž v piatok 18. 11. o 18tej hodine

MASTERCLASS S ABDUL RAHEEM YASSIREM – Freskový sál, 19. 11. o 13tej hodine


Do budúceho týždňa máte možnosť vypočuť si nenápadnú zvukovú inštaláciu Jana Krtičky s názvom Plkání, v rámci ktorej ozvučil stolíky v modrom foyer.

galerie-w7-architektura-vystava

Tento týždeň začína výstava Arch/iv, ktorá je zameraná na kresbový prejav vybraných olomouckých architektov. V priestore chodby budú odhalené počiatočné práce, myšlienkové procesy, skice, plány nerealizovaných projektov a niekoľko denníkov. Na výstave sa predstavia práce od architektov: Lukáš a Eva Blažkovi, Vojtěch Jemelka, Adam Lacina, Miroslav Malý, Tomáš Pejpek, Jan a Pavel Pospíšil, Otto Schneider a ďalších. Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 10. 11. o 19tej hodine. Kurátorkou je Monika Beková.

Vernisáž odštartuje trojdenný architektonický workshop Velkorysost v minimu, na ktorý si architekt Petr Jakšík pozval vybraných architektov a sochárov. Samotný workshop je zameraný na medziodborovú diskusiu smerovanú k nedeľnej prezentácii jeho výsledkov. Zámerom je rozšíriť expozíciu Galerie W7 o ďalšiu neoddeliteľnú súčasť kultúry, teda o architektúru. Verejná prezentácia výsledkov workshopu bude v nedeľu o 16tej na Wurmově 7.

Nasledujúci týždeň zaháji galéria v modrom foyer výstavu Linie svobody – Současná arabská karikatura, na ktorú sa viaže bohatý sprievodný program a ktorá sa uskutoční v Prahe v Centre súčasného umenia DOX a v Olomouci v Galérii W7. Výstava predstaví troch významných arabských karikaturistov a ich aktivistickú a umelckú reflexiu každodennosti aj zásadného diania v nepokojnom regióne severnej Afriky a Blízkeho východu. Svoje diela vystaví Khalid Albaih (Sudán), Nadia Khiari (Tunisko) a Abdul Raheem Yassir (Irak), ktorý sa vernisáže 18. 11. o 18tej hodine osobne zúčastní.

V sobotu sa bude konať vo Freskovej sále masterclass pre začínajúcich českých karikaturistov s jedným z vystavujúcich umelcov, Iračanom Abdul Raheem Yassirom. Viac informácií o masterclass nájdete: TU.

V nedeľu se môžete prísť pozrieť do Umeleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci na premietanie dokumentárneho filmu Karikaturisté: pěšáci demokracie (Francúzsko, 2014) s následnou diskusiu s pánom Yassirom.

Projekt pripravili organizácie Insaan: Česko-arabské centrum kultúrneho dialógu, Človek v tiesni, Baraka: Centrum pre kultúry severnej Afriky a Blízkeho východu a Tanween s finančnou podporou českej siete medzinárodnej Nadácie Anny Lindhovej pre dialóg kultúr v Stredomorí (ALF).

Zdroj: Monika Beková / Galerie W7

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.