Fotka v sieti prinesie výstavu, fotomaratón, workshopy aj koncerty

Fotogaléria Trafačka pripravila tretí ročník Fotky v sieti – letnej prehliadky tvorby trochu netradičným spôsobom – výstavou v sieti. Príďte v sobotu 24. septembra prevetrať šuflíky a šanony plné fotografií, stretnúť sa, diskutovať, vidieť inak svoje fotografie či fotografie iných. Pripravený je celodenný program.

fotka v sieti 2016

Fotka v sieti vychádza z konceptu “park foto”, ktorý je celosvetovo známy – v parku je natiahnutá sieť, kam môže prísť ktokoľvek a vystaviť svoje fotografie. Registrovaní účastníci dostanú svoje vymedzené miesto, kam môžu nainštalovať výber svojich fotografií. V priebehu dňa, v „sieti“ plných fotografií, sprostredkujeme možnosť vyjadriť sa k jednotlivým fotografiám. Na záver dňa vyhodnotíme víťazov.

Registrácia a podmienky: TU

Ráno odštartuje Fotomaratón. Účastníci budú musieť počas troch hodín odfotiť 8 záberov na rôzne témy, ktoré budú známe až pri štarte. Po odovzdaní fotografií porota v zložení Jana Ambrózová, František Kolář, Ľubo Balko zostaví výber fotografií, ktoré budú vytavené vo Fotogalérii Trafačka. V piatok 30. septembra otvoríme výstavu vernisážou, na ktorej Fotomaratón vyhodnotíme a odovzdáme ceny. Hudobným hosťom bude be.Well z Nitry.

Registrácia a podmienky: TU

Počas dňa sú pre návštevníkov pripravené aj verejné fotografické workshopy. Lektori vám ozrejmia Základy zvládnutia digitálneho fotoaparátu, vysvetlia pojmy, v praxi využitie clony, expozičného času, citlivosti ISO, výber vhodného tela a objektívu pre špecifický žáner fotografie. Na workshope Práca so svetlom počas prudkého slnka sa zameriame na fotenie počas najprudšieho slnka, ktoré vytvára ostré tiene a odlesky v tvári fotografovaného subjektu, sústredíme sa na to, ako zmierniť toto svetlo pomocou odrazky alebo externého svetla.

Folkie je online platforma pre nezávislých pesničkárov, ktorá prezentuje tvorbu mladých a talentovaných hudobníkov žijúcich v krajinách Vyšehradskej štvorky. Preferuje žáner folk, ktorý ale nie je obmedzením. Počas Fotky v sieti pripravili FOLKIE LIVE Vol 02 – živé koncerty. V Trafačke sa predstavia traja hudobníci:

Bosá Aja – akustické duo, ktoré vytvorí atmosféru brazílskej pláže svojimi, ale aj prevzatými skladbami v štýle bossa nova a easy listening jazz.

Jerguš Oravec – mladý slovenský bluesman z Bratislavy s výrazným imidžom, ktorý cestoval tri mesiace po Amerike, aby sa inšpiroval vo svojej ďalšej tvorbe.

Ado Juráček – cestovanie, láska a pohoda – to sú tri veci, ktoré reprezentujú tvorbu mladého pop/folkového pesničkára, ktorý je autor projektu Folkie.

Časový harmonogram

Sobota 24. 9. 2016
9:00 – 11:00 / Registrácia a inštalácia Fotky v sieti
9:00 – 9:45 / Registrácia na Fotomaratón
10:00 – 13:00 / Fotomaratón
12:00 – 16:00 / Workshopy
15:30 / Folkie Live Vol 02: Bosá Aja
17:00 / Folkie Live Vol 02: Jerguš Oravec
18:00 / Vyhodnotenie Fotky v sieti
19:00 / Folkie Live Vol 02: Ado Juráček

Piatok 30. 9. 2016
18:00 / Vernisáž výstavy a vyhodnotenie Fotomaratónu

Facebook event / Organizátorom podujatia je občianske združenie Galéria Trafačka, ktoré vo svojich priestoroch pravidelne podporuje alternatívnu kultúru v Nitre. Fotka v sieti sa uskutoční vďaka finančnej podpore Nadácia ZSE a vďaka organizačnej podpore In.SPIRE Media a Folkie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.