September 2016 bude v olomouckej Galerii W7 bohatý na výstavy, toto všetko vás čaká

galerie-w7-092016

Počas septembra sa môžete v olomouckej Galerii W7 tešiť až na tri výstavy. Prvá začne už 5. 9. o 18tej hodine vernisážou slovenských keramikárov, ktorí predstavia formou plagátov svoje keramické práce vytvorené na letnom sympóziu.

Vo štvrtok 8. 9. sa o 19tej hodine uskutoční zahájenie výstavy doktorandky KVV UP Anny Ronovskej s názvom All you need is Love, pre ktorú si pripravila špeciálnu inštaláciu “Seven Blue”. Po vernisáži bude nasledovať krátke hudobné vystúpenie a prezentácia autorkinej tvorby.

Na konci septembra obe výstavy vystrieda LITRová výstava, teda výstava súvisiaca s veľtrhom knižných publikácií, ktorý sa v priestoroch Wurmovej 7 uskutoční 23. – 25. 9.


Fenomén Gemer (6. 9. – 21. 9. 2016); vernisáž 5. 9. o 18:00 hod.

Fenomén Gemer je názov mladého keramického sympózia, ktorého sa zúčastňujú mladí výtvarníci a študenti z krajín V4. Sympózium sa organizuje každé dva roky (od roku 2009) na južnom Slovensku. Tvorivá práca je sústredená do ložísk bohatých na keramické materiály. Výstava predstaví prostredníctvom veľkoplošných fotografií výsledky prác vybraných autorov sympózia.

Kurátori výstavy: Veronika Selingerová, Rudolf Malacký a Michal Kusik


Anna Ronovská – All you need is Love (9. 9. – 21. 9. 2016); vernisáž 8. 9. o 19:00 hod.

V kresbách a maľbách Anny Ronovskej sa pretína stredoveký a ranne renesančný spiritualizmus  madon s dieťaťom so zdanlivo protipólnym svetom komiksu. Spojením dievčatka z mangy a drapérií od Jana van Eycka vzniká priestor pre eklektické hry, kolážový spôsob kresby a nečakané prekvapenia výrazu. Pre výstavu v Galerii W7 vznikla naviac špeciálna inštalácia “Seven Blue”.

Kurátorka výstavy: Monika Beková


LITR (24. 9. – 20. 10. 2016); vernisáž 23. 9. o 20:00 hod.

Výstava sa uskutoční v rámci knižného veľtrhu autorských a umeleckých publikácií LITR (23. – 25. 9). Tematicky sa vzťahuje k výtavrnému remeslu a ručnej výrobe, ktorá je spätá s výrobou autorských kníh – ku knižnej ilustrácii, typografii a grafickému dizajnu.

Kurátor výstavy: Alexandr Jančík


Zdroj: Galerie W7 / Monika Beková

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s