Program: Trafačka (09/2016)

Otvorenie výstavnej sezóny, ale aj stretnutia fotografov, komunitné trhy, koncerty a filmy, to všetko vás čaká počas septembra v nitrianskej Trafačke.

Trafačka, priestor bývalej transformátorovej stanice, otvorí výstavnú sezónu 2016/2017 jednodňovým happeningom, ale aj spoločnou výstavou účastníkov Fotomaratónu. Počas septembra je pripravený rôznorodý kultúrny program a voľnočasové aktivity.

STRETNUTIE FOTOGRAFOV

Do Trafačky prišla Klára, česká dobrovoľníčka a nadšená fotografka. Spoločne sme vymysleli nedeľné stretnutie fotografov, na ktorom sa vyberieme do terénu, určíme si tému fotografovania, vyskúšame si niekoľko fotografických cvičení, ale hlavne sa zabavíme. Poobede si spoločne pozrieme výsledky. Stretneme sa v nedeľu 4. 9. o 10:00 v Trafačke.

stretnutie fotografov

Na sobotu 24. 9. sme pripravili tretí ročník Fotky v sieti – letnej prehliadky tvorby trochu netradičným spôsobom, výstavou v sieti. Príďte prevetrať šuflíky a šanony plné fotografií, stretnúť sa, diskutovať, vidieť inak svoje fotografie či fotografie iných. Pripravený je celodenný program: výstava, Fotomaratón, workshopy: Základy zvládnutia digitálneho fotoaparátu a Práca so svetlom počas prudkého slnka, Folkie session. Viac informácií na FB.

fotka v sieti

PRVÉ VÝSTAVY SEZÓNY

  1. 9. je pripravená jednodňová výstava diel troch mladých slovenských umelkýň (Nina Meszárošová, Marta Prokopová, Saturejka), ktoré tvorili na neobvyklý formát v podobe zrecyklovaných skateboardových dosiek z produkcie Lowely cruisers. Projekt je vytvorený s myšlienkou pomôcť OZ Šťastíčko, ktoré sa zaoberá edukáciou tých, na ktorých sa často zabúda. Môžete sa tešiť na príjemnú hudbu, vystúpenie občianskeho združenia s hudobným programom a na diela, ktoré vám vo dne i v noci majú čo povedať.

Výsledkom Fotky v sieti bude výstava fotografií z Fotomaratónu, ktorú v piatok 30. 9. otvoríme vernisážou. Porota, v zložení Jana Ambrózová, František Kolář a Ľubo Balko, zostavia výber fotografií, ktoré budú vytavené vo Fotogalérii Trafačka do 20.10. Súčasťou vernisáže bude vyhodnotenie Fotomaratónu a odovzdanie cien. Hudobným hosťom bude be.Well.

vernisáž

KOMUNITNÉ STRETNUTIE SUSEDOV

trafo.TRH je komunitné stretnutie susedov, ktorého súčasťou je trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, ale aj susedský bazár. Tešiť sa môžete na rozhovory, skúsenosti či recepty, workshopy i živú hudbu. Výnimočne, v nedeľu 18. 9. na dvore pred Trafačkou. Prihlásiť sa môžete do 4. septembra cez online formulár.

trafotrh_6

UTORKY PATRIA SALSE, STREDY ZASA ŠPANIELSKEJ KULTÚRE

Pravidelne každý utorok sa stretávajú milovníci tanca a hudby ma kurzoch salsy a bachaty. Na kurzy je potrebné sa vopred prihlásiť.

V stredu si môžete prisadnúť ku španielskemu stolu a konverzovať s rodeným Španielom. Po konverzáciách je pripravená projekcia hispánskych filmov, na ktorú je vstup zadarmo.

ŠTVRTKOVÉ KONCERTY

Genius Locci je hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov nesúci sa v žánroch indie folk/dream pop s autorskou tvorbou, spievanou v angličtine. Kapela bola nominovaná v kategórii “Objav roka” v rámci hudobných ocenení Radio Head Awards 2014. V máji 2014 vydali na vlastné náklady EP “Innate”, ktoré otvorilo obdobie dvojročného koncertovania. V lete 2016 sa túžba zhmotniť skladby, ktoré bolo možné počuť doteraz len na koncertoch, konečne zrealizovala nahrávkou debutového CD “Presence”.

genius locci

Čistý, rýdzi, nevinný. Takéto slová nájdete v slovníku, pokiaľ sa pokúsite preložiť slovo Pjur. Snažia sa dať ich popovo orientovaným piesňam trochu iný nádych. V prvom rade však stavajú na vlastnej hudbe a textoch, v ktorých sa ukrývajú životy ľudí takých, akí sú. Čistí, rýdzi, nevinní.

pjur

PROGRAM

2.9. / 19:00 / Lowely cruisers: Deň a noc dnešného sveta

4.9. / 10:00 / Stretnutie fotografov

6.9. / 17:00 / Kurz salsy & bachaty

7.9. / 18:00 / Španielska konverzácia + Film: Los muertos van deprisa (2009)

13.9. / 17:00 / Kurz salsy & bachaty

14.9. / 18:00 / Španielska konverzácia + Film: ¿Por qué se frotan las patitas? (2006)

15.9. / 19:30 / Koncert: Genius Locci / vstup: 4 €

18.9. / 11:00 / trafo.TRH

20.9. / 17:00 / Kurz salsy & bachaty

21.9. / 18:00 / Španielska konverzácia + Film: Carmina o revienta (2012)

24.9. / 9:00 / Fotka v sieti

27.9. / 17:00 / Kurz salsy & bachaty

28.9. / 18:00 / Španielska konverzácia + Film: Primos (2011)

30.9. / 18:00 / Vernisáž


Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.