Nové divadlo: Kúpalisko (31/08/2016)

autorka fotografie: Lucia Bihuncová
autorka fotografie: Lucia Bihuncová

Kúpalisko v podaní nitrianskeho Nového divadla opäť ožije, a to už v stredu 31. augusta 2016 o 21:00 h. v priestoroch kultúrneho centra Hidepark.

Novú sezónu 2016/2017 začne divadlo už v auguste. Pozrieť si môžete reprízu inscenácie Kúpalisko od českej autorky Báry Kubátovej. Hoci sa hralo toto predstavenie len párkrát, u nitrianskeho publika si už stihlo vybudovať fanúšikovsku základňu. Satirickú hru o piatich ženách a jednom mužovi sa určite oplatí vidieť.


Hýbateľ: Som Hýbateľ. Potrebujete ma a ja potrebujem vás. Keby som neexistoval, vaše životy by boli fádne a nudné. Keby som neexistoval, nikto z vás by nespoznal rozkoš a túžbu. Som Hýbateľ. Tvorím vaše sny. Ak si ma dobre pozriete, zistíte, že bezo mňa by naozaj neexistovalo nič. Som vaše šťastie. Som vaša láska. Som celý váš život, ktorý by bol bezo mňa na figu. Hýbateľ! Hýbateľ! Nehľadajte ma, som stále s vami.


Satirický, nepatetický, otvorený, krutý pohľad na odvekú tému mužsko-ženských vzťahov. Obraz toho, čo z nás všetkých robí „biologická chémia“ medzi mužom a ženou. Súčasné „čakanie na Godota“. Detailný obraz nás všetkých pod lupou pravdy. Mladí, drzí tvorcovia úprimne vysvetlia, kto sú, sme, ste, budú, budeme a budete. Vysvetľujú odveký genderový vzorec. Na Kúpalisku Nového divadla stratíte všetky romantické ilúzie a pocítite temnú príťažlivosť živočíšnej vášne… A ešte čosi. Pokúsime sa definovať mieru lásky, oddanosti a prispôsobivosti, ktorá zo svojbytného jedinca urobí „handrovú bábiku“ v rukách iných či spoločnosti.

Réžia: Šimon Spišák
Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Scéna: Karel Czech
Kostýmy: Adriana Černá
Hrajú: Andrea Ballayová, Ľubomíra Dušaničová, Lucia Korená, Agáta Spišáková, Katarína Petrusová a Martin Nahálka.


Zdroj: Facebook

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.