Program: Trafačka (08/2016)

on

Kultúrne leto v Trafačke pokračuje aj počas augusta, pozrite sa, čo všetko vás čaká.

Stredy patria španielskej kultúre

Pravidelne každú stredu si môžete prisadnúť ku španielskemu stolu a konverzovať s rodeným Španielom. Po konverzáciách je pripravená projekcia hispánskych filmov, na ktorú je vstup zadarmo.

Koncerty na terase

V sobotu 6. 8. navštívi Trafačku známa bluesová stálica na slovenskej scéne, držiteľka niekoľkých titulov, najnovší je Najobľúbenejšia bluesová speváčka roku 2014, Silvia Josifoska, ktorá založila projekt Blues Laboratory so svojimi dlhoročnými kolegami, známymi bluesovými muzikantmi Ivanom Tomovičom (gitara) a Štefanom Lengyelom (gitara + drum box). Ako hovorí názov kapely, ide o bluesový projekt, ale v ich ponímaní aj alternatívny, kde sa spájajú rôzne žánre – blues, soul, funky, jazz až rock. V repertoári sú mnohé známe bluesové klasiky, ale aj songy mimo bluesového štandardu.

SilviaJosifoska

V nedeľu 7. 8. pripravili organizátori tretieho ročníka Flaam festivalu piknik v Trafačke, na ktorom porozprávajú o prípravách, hudobnom programe a spustia predpredaj lístkov. Počas pikniku nám bude hrať klavirista Rado Baláž.

V piatok 26. 8. vystúpi Peter Kravárik, 18-ročný fingerstyle akustický gitarista z Kežmarku vystupujúci pod umeleckým menom Homes. Hrá od 8 rokov, venuje sa inštrumentálnej gitarovej hudbe. Jeho hudba je ovplyvnená žánrami ako indie, folk s trochou ambientu. Momentálne nahráva svoj debutový album, okrem toho sa venuje spoluprácam v rape a elektronických žánroch.

Hmes

Jednodňové workshopy

V pondelok 8. 8. sa uskutoční bezplatný workshop s názvom PACK, ktorý je zameraný na využitie grafického dizajnu a dizajnéra v neziskovom sektore. Počas workshopu sa dozviete ako riešiť konkrétne problémy týkajúce sa propagácie a vizuálnej identity vašej organizácie a spoločne s prideleným dizajnérom vytvoríte prototyp nového riešenia a návrh krokov pre zlepšenie vizuálnej komunikácie organizácie. Súčasťou podujatia budú aj krátke prednášky o využití grafického dizajnu v neziskovom sektore a ukážky funkčných a kvalitných komunikácií neziskových organizácií na Slovensku i v zahraničí. Workshop organizujú dizajnérky Anna Ulahelová a Lenka Navrátilová (realizátorky projektu Dizajn Kiosk) a Zuzana Brendzová (zakladateľka projektu Digital Jungle).

V sobotu 13. 8. sa v podkrovnom ateliéri uskutoční netradičná foto kreatívna dielňa v spolupráci s AFUK. Povieme si niečo o pinhole (fotoaparát z kartónu), vyrobíme si ich a budeme s nimi fotiť. Nafotené aj vyvoláme a vystavíme. Budeme fotiť zátišia ale i krásnu modelku. Materiál, pomôcky a komora budú k dispozícii, stačí si priniesť len predstavivosť a fantáziu. Účastnícky poplatok je 10 € a registrovať sa môžete na frk@pardon.sk.

S Mišom Gajom do Portugalska

Vo štvrtok 18. 8. sa s cestovateľom a sprievodcom BUBO Travel Agency Mišom Gajom vyberieme na okraj starého kontinentu, kde sa skrýva krajina, ktorá započala éru objavovania Nového sveta. Spoznáme spolu krajinu a zvyky, jedlo a víno. Zaručene si ich zamilujete. V druhej časti cesty sa vydáme do Atlantického oceánu na zelený ostrov – ostrov dreva a kvetov. Budete chcieť vycestovať už dnes. Vstupné: 2 €.

Študentské divadlo

V piatok 19. 8. DS Slúchadlo pri ZUŠ J. Rosinského v Nitre uvedie inscenáciu Celý Hamlet, ktorá je pokračovaním tvorivého dialógu Šimona Spišáka a jeho mladého tímu s pánom W.S. Vstupné je symbolické 1 €.

Celý Hamlet

PROGRAM

03. 08. – Španielska konverzácia (18:00, zadarmo)
06. 08. – Koncert: Silvia Josifoska & Blues Laboratory (19:30, vstupné 5 €)
07. 08. – Flaam piknik v Trafačke (19:00, zadarmo)
08. 08. – Workshop: PACK (10:00 – 19:30, zadarmo)
10. 08. – Španielska konverzácia (18:00, zadarmo) + Film: La lengua de las mariposas, r. José Luis Cuerda, 1999 (20:00, zadarmo)
13. 08. – Workshop: Pinhole – Fotoaparát z kartónu (9:00, poplatok 10 €)
17. 08. – Španielska konverzácia (18:00, zadarmo) + 7 Vírgenes, r. Alberto Rodríguez, 2005 (20:00, zadarmo)
18. 08. – Cestovateľské kino: Portugalsko, Madeira (20:30, vstupné 2 €)
19. 08. – Divadlo: Celý Hamlet (19:00, vstupné 1 €)
24. 08. – Španielska konverzácia (18:00, zadarmo) + Pan Negro, r. Agustí Villaronga, 2011 (20:00, zadarmo)
26. 08. – Koncert: HOMES (20:00, vstupné 3 €)
31. 08. – Španielska konverzácia (18:00, zadarmo) + El Bola, r. Achero Mañas, 2000 (20:00, zadarmo)

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s