Program: Trafačka (07/2016)

1.7. (pia) o 18:00
Výstava pohľadníc a fotografií starej Nitry
Výstava ponúka exkurziu od monarchie až po súčasnosť v podobe zozbieraných pohľadníc a fotografií starej Nitry, ktoré budú počas letných mesiacov vystavené v interiérových a exteriérových priestoroch Trafačky. V predvečer Cyrilo-metodských slávností otvoríme výstavu, ktorá bude ľuďom prístupná počas celého leta. Vernisáž sa uskutoční v piatok 1.júla o 18:00. Hudobným hosťom bude zoskupenie Páni času. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Mesta Nitra.

Kapela Páni času pochádza z Nitry a rada cestuje v čase. Jej repertoár je preto rozmanitý a doslova inšpirovaný motívmi stredovekej, keltskej a tradičnej slovenskej hudby, ktorú interpretuje prevažne v modernom prevedení, kapela používa tradičné aj moderné hudobné nástroje. / www.panicasu.sk

stara_nitra

15.7. (pia) o 20:00, vstupné 6€
Koncert Zuzany Suchánkovej
Speváčka, gitaristka, autorka piesní a textov, ktorá patrí k absolútnej špičke na slovenskej hudobnej scéne. Svojim poslucháčom a fanúšikom ponúka kvalitnú, energickú, emotívnu, úprimnú a nefalšovanú muziku určenú pre vnímavé publikum bez rozdielu veku. V jej repertoári nájdete prvky blues, jazz, pop, či folk. Vždy sa vyhýbala nálepkám a odmieta sa stať štýlovou puristkou či snobom. Práve ochota a túžba spievať to, čo vyhovuje jej srdcu, a schopnosť sofistikovanej a zároveň zemitej interpretácie skladieb dáva Zuzane jej štýlovú výlučnosť. Spieva slovensky aj anglicky.

suchankova

23.7. (so) od 11:00 do 18:00
Júlový trafo.TRH
V poradí piaty trafo.TRH – komunitné stretnutie susedov, trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, bazár, rozhovory, skúsenosti či recepty, workshop i živá hudba. Stretneme sa v sobotu 23.júla od 11:00 do 18:00 pred Trafačkou.

PROGRAM:
trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi
dobrá hudba a koncerty
točenie a výroba keramiky s Keramickou dielňou Hemka
korálikovanie s Flautom
knižno-tvorivý kútik
fotostena
a veľa ďalšieho

trafotrh_jul

29.7. (pia) o 19:00, vstupné 5€
Koncert ZVA 12-28 BAND
Pestrým melodickým a rytmickým poňatím, aranžmánom a zvukom sa hudobný jazyk kapely výrazne vymyká z typického stredoeurópskeho blues-rockového klišé. Hudobne kapela vychádza z pôvodnej bluesovej tradície (Little Walter, Howlin’ Wolf, Willie Dixon…). Svoju nezameniteľnú hudobnú tvár si však budovala nielen na originálnom poňatí bluesových štandardov, ale hlavne na pôvodnej tvorbe. V rokoch 2005 až 2015 vydáva štyri pôvodné autorské albumy, v ktorých sa prelína typická bluesová modalita s modalitou ovplyvnenou slovenským folklórom.

zvaband

Kurzy salsy a bachaty
Latino rytmy, temperamentné tance, radosť, vášeň, slnko, pohoda. Naučíte sa SALSU CUBANA, SALSU RUEDA CASINO, BACHATU a k tomu ako bonus získate relax, zábavu, nových priateľov, či novú LÁSKU (minimálne k salse). Tancujeme utorky o 17:00. / 5.7., 12.7., 19.7., 26.7.

Konverzácie so španielskym lektorom
Inlingua Nitra vás čaká každú stredu pri španielskom stole, kde môžete konverzovať so španielsky hovoriacim lektorom úplne zadarmo. / 6.7., 13.7., 20.7., 27.7.

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s