Blíži sa Noc hudby 2016, v Nitre vás čaká takýto program

Nitra oslávi Noc hudby počas troch dní, na ktorých sa predstaví osem skupín. Tie odohrajú celkovo dvanásť koncertov na šiestich miestach.

Noc hudby 2016

Projekt, ktorý iniciuje Hudobné centrum, nebude chýbať v Nitre ani tento rok. Piaty ročník oslavy hudby pripadol na 17. júna, organizátori sa však rozhodli oslavovať tri dni. Hudbu rôznych žánrov si preto môžete vychutnať od 16. do 18. júna. Podujatie sa uskutoční na Hideparku, v Trafačke a v Music a Cafe, hudba bude sprevádzať aj cestujúcich MHD na linke číslo 32.

Počas Noci hudby sa predstavia nielen profesionálne telesá, ale aj amatérski hudobníci, súbory či skupiny. “Oslava Noci hudby spríjemní aj vyučovanie na dvoch školách – na Základnej škole Cabaj Čápor, časť Cabaj a na Základnej škole s materskou školou na Novozámockej 129 v Nitre,” uvádzajú organizátori.

Program:

štvrtok 16.júna

RSS B0YS
RSS B0YS sú bezmenní hudobníci – cestovatelia, „chlapec jedna“ a „chlapec dva“, ktorí sa stretli, ako legenda hovorí, v Benine. Voľnosť vo výbere žánrov je veľmi dôležitá – od africkej púšte až po európsku tanečnú hudbu, hypnagogické prvky, zvuky rôznych etnických perkusívnych nástrojov, naturálne techno a silný zvuk.
Hidepark Nitra / 20:30 / vstup: študenti 1€, dospelí 2€

piatok 17.júna

DANNY & ROB
Duo, ktoré tvorí Daniel Halaj a Róbert Mitala, hrá akustické covery v zložení gitara a spev. Ich žáner sa nedá presne definovať. V repertoári majú piesne typu folk, country, rock & roll a iné.
Trafačka / 15:30 / vstup: zadarmo

PATRÍCIA HUSÁROVÁ & JÁN KOSTOLÁNY
Patrícia Husárová je speváčka so zaujímavým prejavom a farbou hlasu. Hoci sa spevu venuje zatiaľ iba okrajovo, jej zaujímavý hlas si vás získa. Na prvý pohľad krehké dievča, no v hlase názor a v prejave cit. Spieva prevzaté skladby väčšinou popového žánru. Momentálne v duu s gitaristom Jankom Kostolánym.
MHD linka č.32 / 14:47 – 15:30 /
Trafačka / 16:15 / vstup: zadarmo

BE.WELL
Be.Well – hudba, ktorá má srdce. Autorské piesne mladej dvojice v spojení spevu, čo má dušu, gitary, ukulele a cajonu.
MHD linka č.32 / 14:47 – 15:30 /
Trafačka / 17:00 / vstup: zadarmo

BORIS BELICA
Gitarista a skladateľ. Člen rockovej kapely Carpe Diem. Na konte má hudbu k pohybovému divadelnému predstaveniu „Prejsť (si) Telom“ (Divadlo VyDi) a akustický album „Way Beyond the Quiet Mind“. Minulý rok v rámci projektu Aktivátor absolvoval so svojim ambientno-experimentálnym projektom koncerty v SK, PL a DE v spoločnosti kapiel ako Fresh Out Of The Bus, Gonsofus či Cosovel.
Trafačka / 18:00 / vstup: zadarmo

SAMUEL KŠIŇAN
Samuel Kšiňan je pesničkár pochádzajúci z Nitry. Jeho tvorba sa dá charakterizovať ako akustický folk ovplyvnený bluesom a podobnými žánrami. Tvorí akustické skladby výhradne v angličtine. Skladby sú prevažne vymyslené príbehy a životné situácie.
Trafačka / 19:00 / vstup: zadarmo

BAD KARMA BOY
Bad Karma Boy skladajú priamočiare slovenské pesničky s výnimočnou atmosférou, vrstveným vokálom, minimalistickou reverbovou gitarou a aranžmánmi, v ktorých nájdete zvuky organu či omnichordu. Bratislavská kapela má za sebou dva albumy a nedávne vystúpenie na prestížnom festivale Tallinn Music Week.
Trafačka / 20:00 / vstup: zadarmo

sobota 18.júna

HEADMOVERS
Headmovers je nadžánrový neo-soul hudobný projekt, ktorý v sebe spája prvky žánrov jazz, funk, rnb a soul. Repertoár projektu pozostáva z originálnej tvorby, známych jazzových štandardov, či populárnych skladieb súčasnosti ladených do spomínaného neo-soulového šatu.
Music a Cafe / 20:30 / vstup: predpedaj 3€, na mieste 5€

Ako uvádzajú organizátori: “Celodenná „oslava hudby“ je inšpirovaná medzinárodne akceptovaným Sviatkom hudby – Fête de la misique, ktorý v roku 1982 vyhlásilo Ministerstvo kultúry a komunikácie Francúzskej republiky. Zámerom je, aby sa počas jedného dňa hudba všetkých žánrov a v rôznych podobách či interpretáciách dostala do miest, a aby znela nielen v klasických koncertných či divadelných sálach, ale tiež na netradičných miestach spojených či už s históriu daného mesta alebo s jeho každodenným životom.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.