V Nitre vzniká Nové divadlo, premiérovú inscenáciu uvedie začiatkom júna

zdroj fotografie: Facebook / Nové divadlo
zdroj fotografie: Facebook / Nové divadlo

V uplynulých dňoch vzniklo v meste pod Zoborom Nové divadlo, tvoria ho bývalí členovia Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Tí sa po nezhodách so súčasným riaditeľom Martinom Kusendom rozhodli SDKSvN opustiť. Vhodnou alternatívou sa pre umelcov stalo založenie vlastného divadla a hoci vzniklo len nedávno, svoju prvú inscenáciu uvedie už čoskoro.

V piatok 10. júna 2016 o 20:00 hod. sa divadlo predstaví premiérou inscenácie od Báry Kubátovej s názvom Kúpalisko. Hrať sa bude v priestoroch nitrianskeho Hideparku a ako uvádza Nové divadlo, diváci sa môžu tešiť na satirický psychotriler o slastiach i strastiach žensko-mužských vzťahov a zásadných životných paradoxoch.

Inscenácia vznikla pod režisérskou taktovkou Šimona Spišáka, o kostýmy sa postarala Adriana Černá a scénografiu vytvoril Karel Czech.

Hrajú: Andrea Ballayová alias Gabina, Ľubomíra Dušaničová alias Jarka, Lucia Korená alias Barča, Agáta Spišáková alias Marína a Katarína Petrusová Vargová alias Danka. V inscenácii sa ako hosť predstaví aj nitriansky herec Martin Nahálka, ktorý pôsobí v Divadle Andreja Bagara v Nitre.

Zdroj: Facebook / Nové divadlo

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s