Program: Trafačka (05/2016)

5.5. (št) o 18:00, vstup: predpredaj 10€, na mieste 14€
Potulky svetom – seminár krok za krokom
Občianske združenie Potulky svetom pripravili interaktívny workshop, na ktorom si spoločne založíme kontá na Couchsurfing či Airbnb. Napíšeme si vzájomné odporúčania a recenzie. Nastavíme si sledovanie leteniek z rôznych portálov. Prihlásime sa k odberu užitočných newslettrov. Sprehľadníme si facebookovské prostredie, aby boli akciové ponuky leteniek aktuálne. Vyskúšame si prostredie užitočných stránok napr. tripadvisor, skyscanner, skypicker, db či rzd a pod. Vysvetlíme si princípy spolujázd a autostopu.

6.5. (pi) o 18:00
Výstava prác “Unnoticed Project” a “Malo to tak byť” Dominika Janovského
Študent odboru audiovizuálne média a intermédiá Akadémie umení v Banskej Bystrici. Momentálne je v prvom magisterskom ročníku.

Janovský_výstava

Unnoticed Project (Nepovšimnuté)
Bakalárska práca nadväzujúca na globálny projekt s názvom INSIDE OUT, ktorého základnou ideou je snaha obrátiť chod sveta naruby, prostredníctvom umeleckej činnosti vo verejnom priestore. Autor spolupracuje s ľuďmi zo psychiatrickej nemocnici v Kremnici, kam umiestňuje veľkoformátové diela. Dielo, spoločne s prostredím, v ktorom je umiestnené, vytvára obraz, ktorý odráža súčasnú lokálnu alebo svetovú problematiku. Či už dielo ako celok alebo jeho jednotlivé časti podchytávajú predovšetkým javy, ktoré napriek svojej závažnosti zostávajú verejnosťou často nepovšimnuté. Umiestnenie inštalácií do priestoru má za účel zaujať divákovu pozornosť, a tým ho upozorniť na existenciu vyobrazeného problému.

Malo to tak byť
Súbor fotografií sprevádzaný krátkym portrétom zachytávajúci život jedného muža. Hlavný protagonista nám rozpovie svoj príbeh, ktorý mu navždy zmenil celú jeho budúcnosť, celý jeho život. Dostávame sa do jeho súkromia. Človek, ktorý „katarziu“ hľadá v maľbe, si len veľmi ťažko spomína na danú udalosť. Jeho prítomnosť a bytie sa postupom času stalo bežnou rutinou.

7.5. (so) o 20:00, vstup 3€
Koncert: Chris Ellys /indiefolk/
Chris Ellys, sólo interprét z Prešova putujúci mestami s neustále sa zväčšujúcim sa rozhľadom o mestách a krajinách spievajúc o svojich zážitkoch s ľuďmi, pocitoch vo alebo po vzťahu a takisto aj o pocitoch z neznámeho. Chrisove žánrové zameranie je vrámci Slovenska raritou. Inšpiráciami tohto umelca sú Simon & Garfunkel. Passenger a Stu Larsen.

Chris Ellys

9.5. (po) o 18:00
Ukradená Galerie – Milan Stefan Troják (CZ)
Experimentálny streetartový projekt oživenia a využitia zabudnutých násteniek, kedy opustenú nástenku umelci využívajú ako galerijný priestor.

12.5. (št) o 20:00
Koncert: Ado Juráček /folk/
Príďte si vychutnať koncert s nádychom havajskej kultúry a amerického folku. Ado Juráček spoločne s triom vás naladí na vlnu pozitívnej energie. Ado Juráček je pesničkár, ktorého hudba je inšpirovaná láskou a cestovaním. V septembri 2015 podnikol cestu po Kalifornskom pobreží a Havajských ostrovoch v spoločnosti cestovnej gitary značky Furch. Dokumentom z tripu je videodenník “Na cestách s Little Jane”. Začiatkom roku 2016 vydal kolekciu 6 sólových piesní pod názvom Ado* EP. V súčasnosti koncertuje a pripravuje album s triom a spoločne s manželkou organizuje cestovateľské večery.

14.5. (so) o 10:00, vstup 8€ (registrácia na info@trafacka.sk)
Joga smiechu a meditácia smiechu s Ľuborom Foltánom
Joga smiechu je unikátne cvičenie, v ktorom sa smiech spája s hlbokým dýchaním. Nemusíte byť vtipný, zábavný, nebodaj sa smiať na druhom. Stačí dať šancu prejaviť sa nášmu prirodzenému, uvoľnenému smiechu. Smiech je jeden z „mechanizmov“ na odbúranie stresu, napätia, ktorý je prirodzený nášmu telu a mysli.

18.5. (st) o 18:00
konFRONT: Sú súdy súdne?
Cyklus debát konFRONT uzatvorí sezónu odbornou diskusiou o objektívnosti a efektívnosti nášho súdnictva.

19.5. (št) o 21:00, vstup: 1€
Vypočuj si nemý film
Séria filmových večerov, počas ktorých vám premietame nemé filmy. Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou. Premietame: Mario Caserini – The Last Days of Pompeii (1913).

21.5. (so) od 11:00 do 15:00
trafo.TRH
trafo.TRH je komunitné podujatie, ktoré prináša stretnutie susedov, trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, rozhovory, skúsenosti či recepty a živú hudbu. Štvrtý trafo.TRH ponúkne 22 stánkov, workshop korálkovania s Flautom a dva koncerty. O 12:30 vystúpi Dáša Vašíčková a Števo Haládik, o 14:00 zahrajú Strings & Croon.

trafoTRH

23.5. (po) o 18:00
Ukradená Galerie Nitra – Joonas Jokiranta (FI)
Experimentálny streetartový projekt oživenia a využitia zabudnutých násteniek, kedy opustenú nástenku umelci využívajú ako galerijný priestor.

28.5. (so) o 13:30
Koncert: Dr.Zetor /punk/
Dr.Zetor odohrá v Trafačke jeden zo 14-tich krátkych koncertov, ktoré sa uskutočnia v 14-tich podnikoch v Nitre. Zároveň tým ide o zápis do Slovenskej knihy rekordov.


Pravidelné kurzy a stretnutia:

4.5., 11.5. a 25.5. (st) o 18:00
Konverzácie so španielskou lektorkou s jazykovou školou Inlinqua
Príďte sa porozprávať na rôzne témy so Španielkou, dať si nápoj podľa želania a spríjemniť si tak stredu.

3.5., 10.5., 17.5., a 31.5. od 17:00 do 20:00
Kurz salsy a bachaty
Tanec, hudby, radosť, vášeň, slnko, priatelia, relax… Už nechcete bez nich žiť. Informácie o kurzoch na zuzanasalsa@gmail.com.

každá streda, 17:00 – 19:00 (potrebné sa vopred dohodnúť na t.č. +421905651667)
Ako zvládnuť zrkadlovku
Fotoklub Trafačka vám ponúka rôzne foto kurzy. Spoločne sa pozrieme na vaše práce a zvolíme vhodný kurz či workshop šitý na mieru. O fotení a vašich fotografiách si môžeme pohovoriť, vytlačených na papieri či prinesených na usb. Pri debatách si môžeme naplánovať jednotlivé workshopy podľa požiadaviek: portrét, postava, glamour, móda, výtvarný akt, technická fotografia, ako sa fotia úžitkové predmety, sklo, kvetiny, makrofoto, dym a pod.


Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s