Program: Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre (05/2016)

Program: Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre (05/2016)
Kliknite na program, zobrazí sa v plnej veľkosti.

Ľ. Podjavorinská
Čin – Čin
Réžia: Ondrej Spišák
Veršovaný príbeh o milom, mladom a nezodpovednom vrabcovi Čimovi, ktorý sa rozhodne oženiť aj napriek tomu, že svojej láske Činke nedokáže chytiť mušku, či postaviť dom. Múdry príbeh o typickej „mladíckej nerozvážnosti“ a procese dospievania bude venovaný deťom od 3 rokov.

V. Šikula – O. Sliacky
O múdrom Kokoškovi
Réžia: Peter Gábor a. h.
Ponúkame Vám príbeh gazdinej, ktorá vďaka radám múdreho kohútika získa veľké bohatstvo, no pre svoju lakomosť oň napokon príde. Protipólom lakomej ženičky sú dvaja podomoví predavači hrušiek, vychutnávači a filozofi života, ktorí vedia, že bohatstvo je dobrá vec, ale sú aj veci lepšie a dôležitejšie… Inscenácia, plná farieb i hudby, je určená deťom od 5 rokov a dospelým, ktorí deťmi takéhoto veku nezabudli byť.

M. Ďuríčková
Danka a Janka
Réžia: Kamil Žiška
Danka a Janka sú sestričky dvojčence, navlas rovnaké. Danka  má oči celkom ako Janka, hnedé a veselé ani gaštančeky a Janka má vlasy celkom ako Danka, plavé a ostrihané na ofinu. A majú tiež rady rozprávky. Chytia sa za ruky, spravia hop – a sú v rozprávke. Alebo sa ani nemusia chytiť za ruky, ani hop nemusia povedať, len si zaželajú a sú v rozprávke. A niekedy si nemusia ani zaželať – zrazu len, sami nevedia ako – a sú v rozprávke. Vlani boli Danka a Janka ešte malé, ale tohto roku sú už riadne žiačky 1. B triedy vo Zvolene. Inscenácia je určená pre deti od 4 rokov.

J. Čapek
O psíčkovi a mačičke
Réžia: Ondrej Spišák
Hravá, vtipná, bábkovo–činoherná dramatizácia štyroch rozprávok J. Čapeka, na ktorých vyrástlo už niekoľko generácií detí.Inscenácia je určená pre deti od 3 rokov a vznikla s finančnou podporou mesta Nitra.

Janko a Marienka
Réžia: Ondrej Spišák
Jedna z najznámejších klasických rozprávok zo zbierky bratov Grimmovcov. Strastiplný príbeh najznámejších rozprávkových súrodencov. Janko a Marienka sa ocitajú v nebezpečných situáciách, ale svojim umom, odvahou a schopnosťou pomáhať si navzájom sa im podarí prekonať všetky nástrahy, ktoré im kladie do cesty macocha, strašidelný les a zlá ježibaba. Inscenácia je určená pre deti od 3 rokov.

J. Drda
Zabudnutý čert
Réžia: Kamil Žiška
Rozprávka na motívy známeho a jednoduchého príbehu o obstarožnom niekoľko storočnom čertovi Trepifajkslovi a poctivej, vynachádzavej a pracovitej babe Plajznerke a o tom: „Že aj čert je iba človek!“. Inscenácia je určená pre deti od 4 rokov a vznikla s podporou MK SR.

Máj študentských divadelných lások čas…
so Súkromným konzervatóriom D. Kardoša v Topoľčanoch:

Jules Verne – Pavel Kohout
Cesta okolo sveta za 80 dní
Réžia: Štefan Richtárech
Cesta okolo sveta za 80 dní je veselá feéria, v ktorej len 6 hercov odohrá viac ako 60 postáv. Kolotoč gagov a vtipných, ale vďaka suchému anglickému humoru, aj napätých situácií. Rýchly sled obrazov, desiatky krajín, stovky pamätihodností, množstvo tvárí a informácií – celý svet na niekoľkých praktikábloch.

Anton Pavlovič Čechov
Čajka
Réžia: Ladislav Tischler
Čechov patrí medzi najväčších svetových dramatikov. Jeho komický pohľad na ľudstvo z prelomu 19. a 20. storočia je o láske a možno práve preto je univerzálny a aktuálny aj dnes. Svieži pohľad a spracovanie známeho titulu.

Zuzana Ferenczová
Problém
Réžia: Jozef Krasula
Dievča: „Čo by si robila, keby si bola v tom?“ Kika: „Úprimne? Keby som bola v tom, šla aby som za matkou a matka by ma najprv prizabila, ale potom by mi vybavila potrat, zatajila by to pred zvyškom rodiny a pred sebou a potom by som mala dosť dlhého zaracha, žiadne vreckové a žiadny kredit na mobile. Ale mne sa to nemôže stať, lebo ja si dávam pozor.“ A vy? Čo by ste robili vy?

Bengt Ahlfors
Divadelná komédia
Réžia: Jozef Krasula
„Divadlo je verejný bordel a našou úlohou je zabávať obecenstvo. Ukázať mu vzrušenie a senzáciu, za ktorú sú ľudia ochotní zaplatiť v pokladni.“ – hovorí inšpicient Oskara v hre Divadelná komédia. Skupina hercov sa snaží naštudovať divadelnú hru, ktorej autor Bengt sa márne pokúša dopísať jej koniec. V súbore vidieckeho divadla vládne ohováranie i závisť, či milostné pletky. Nakoniec sa však musia spojiť k naplneniu ich poslania – odohrať divadelné predstavenie, za ktoré si publikum zaplatilo.

Zdroj: www.staredivadlo.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.