Program: Trafačka (04/2016)

Trafačka 04/20161.4. (pi) o 20:00, vstup 6€ (predpredaj v Trafačke)
TROJKA Zuzany Homolovej
Trojka Z. Homolovej predstavuje interpretácie ľudových balád a piesní netradičným spôsobom, pohybuje sa na pomedzí viacerých žánrov. Stará ľudová balada sa tak stáva mostom cez stáročia a spája zdanlivo nespojiteľné: objavuje pozabudnuté klenoty ľudovej kultúry a a predkladá ich v novom hudobnom svetle.

9.4 – 10.4 (so, ne) od 9:00 do 13:00, poplatok 39€
Kurz: Kreatívne písanie populárnej beletrie
Digital Jungle pripravil kurz kreatívneho písania populárnej beletrie, v ktorom prejdeme teoretický základ k písaniu a všetko, čo by si mal vedieť predtým, než sa do samotného písania pustíš. Ozrejmíme ti najdôležitejšie zložky samotného diela, zaužívané postupy úspešných autorov, na cvičeniach podporíš rozvoj svojho kreatívneho myslenia, osmelíš sa a hlavne získaš motiváciu tvoriť! Kurz je určený pre amatérskych, začínajúcich autorov s túžbou napísať výbornú knihu a priblížiť sa k jej vydaniu. Registrácia: www.digitaljungle.sk/kurzy.

14.4. (št) o 18:00
konFRONT: Demokraciou k extrémizmu?
Marcové voľby priniesli pre mnohých z nás šokujúce výsledky. Avšak, bolo to naozaj nepredvídateľné? Ktoré faktory zapríčinili tento razantný vzostup extrémizmu a prudkú polarizáciu v spoločnosti?

15.4. (pi) o 20:00
D8 band – Spring fever
Začínajúca skupina pozostávajúca zo študentov SPU, ktorú baví baviť ľudí. Umožnia vám vypočuť si v netradičných verziách známe aj menej známe skladby. Rozmanitosť členov skupiny a piesní zaistí, že si s nimi každý príde na svoje.

16.4. (so) o 10:00, 3€
ZVUKY: „Koncert na ležanie“
Relaxačný workshopu ZVUKY: „Koncert na ležanie“ s muzikoterapeutom Štefanom Haládikom. Bude to koncert, pri ktorom za zvuku možno trochu netradičných nástrojov (koshi, zvukové vlny, citara, dažďová palica, ocean drum, sun drum…) môžete zrelaxovať svoju myseľ, alebo sa iba ponoriť do vlastného príbehu. Kapacita je obmedzená, preto je potrebné registrovať sa na info@trafacka.sk.

20.4. (st) o 20:00, 3€
Aloha Hawaii
Voľné pokračovanie rozprávania cestovateľskej dvojice, ktorá vás previedla kalifornským pobrežím. Tentokrát sa presunieme na havajský ostrov Oahu. Miriam a Ado vás zasvätia do filozofie Aloha, ukážu vám krásne pláže severného pobrežia a povedia aj niečo z histórie surfingu. Súčasťou je aj koncert, na ktorom odznejú piesne pesničkára Ada Juráčeka, zahrané na ukulele.

21.4. (št) o 21:00, 1€
Vypočuj si nemý film
Séria filmových večerov, počas ktorých vám premietame nemé filmy. Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo hudbou.

23.4. (so) 19:00, 4€
Martin Kubečka – Something New Tour 2016
Martin Kubečka je mladý sólový folkový gitarista a spevák z Trenčína. Texty jeho skladieb sú inšpirované zážitkami, pocitmi a prežitými skutočnými udalosťami ale aj životnými prehrami a výhrami. V roku 2015 dokončil svoj prvý album RIVERSIDE.

27.4. (st) o 19:00, vstup 2€
Stolové hory Venezuely
Gabriel Točka Vás vo svojej prezentácii zoberie na prehliadku tajomného endemického a ťažko prístupného sveta stolových hôr vo Venezuele. Auyán tepui (Diablova hora) patrí so svojou rozlohou 660 km2 medzi najrozsiahlejšie stolové hory sveta. Nachádza sa v Guayanskej vysočine vo venezuelskom štáte Bolivar v tesnej blízkosti s Brazíliou. Povrch stolových hôr v tejto časti Venezuely sa stal inšpiráciou pre Arthura C.Doyla pri napísaní slávneho románu Stratený svet.

28.4. (št) o 19:00
BooKlub
Neformálne podujatia pre milovníkov fikčných svetov, čo sa neboja spoločnosti a zábavy. Knižný klub prináša čítačky s autormi, diskusie s prekladateľmi a iné spoločensko-kultúrne krátenie chvíľ s chutným občerstvením a v príjemnej spoločnosti. Cieľom je priniesť literatúru medzi ľudí a ľudí zase priblížiť literatúre a jej mnohorakým podobám.

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s