Program: Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre (04/2016)

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre (04/2016)

Kliknite na obrázok, zobrazí sa v plnej veľkosti.

Tri prasiatka
Réžia: Šimon Spišák
Slovenská ľudová rozprávka. Kde bolo, tam bolo, za siedmymi horami, za siedmymi dolami bol les a v ňom žili tri prasiatka, vlk a ešte veľa, veľa iných zvierat… Takto by sa mohla začínať klasická ľudová rozprávka o troch prasiatkach, ktoré si postavia domčeky, a ktoré prenasleduje hrozný, zlý vlk… Lenže ako to už býva v skutočnom živote je všetko trochu inak… Inscenácia je určená pre deti od 3 rokov.

Ľudmila Podjavorinská
Čin – Čin
Réžia: Ondrej Spišák
Veršovaný príbeh o milom, mladom a nezodpovednom vrabcovi Čimovi, ktorý sa rozhodne oženiť aj napriek tomu, že svojej láske Činke nedokáže chytiť mušku, či postaviť dom. Múdry príbeh o typickej „mladíckej nerozvážnosti“ a procese dospievania bude venovaný deťom od 3 rokov.

Andrej Kalinka
Zázraky pre Alicu
“…už sa nebojím vidieť inak. Už sa nebojím myslieť inak. Už viem, že nemusí byť všetko nemenné a definitívne. Nemusí byť všetko iba také, ako ste ma naučili a aké mi ukazujete. Čo keď viem vidieť aj iné veci? Čo keď to, čo vy považujete za obyčajné, je pre mňa neskutočné, zvláštne a vidím inú stranu sveta? Už viem, kto som. Som Alica! A toto sú zázraky, stvorené pre mňa. Neviem kto ich stvoril, no tými zázrakmi ma zachránil…”
Autorský projekt Andreja Kalinku voľne inšpirovaný knihami Lewisa Carolla „Alica v krajine zázrakov“ a „Za zrkadlom a čo tam Alica našla“ pre ľudí od 5 rokov. Inscenáciu podporilo Ministerstvo kultúry SR.

V. Šikula – O. Sliacky
O múdrom Kokoškovi
Réžia: Peter Gábor a. h.
Ponúkame Vám príbeh gazdinej, ktorá vďaka radám múdreho kohútika získa veľké bohatstvo, no pre svoju lakomosť oň napokon príde. Protipólom lakomej ženičky sú dvaja podomoví predavači hrušiek, vychutnávači a filozofi života, ktorí vedia, že bohatstvo je dobrá vec, ale sú aj veci lepšie a dôležitejšie… Inscenácia, plná farieb i hudby, je určená deťom od 5 rokov a dospelým, ktorí deťmi takéhoto veku nezabudli byť.

M. Ďuríčková
Danka a Janka
Réžia: K. Žiška
Danka a Janka sú sestričky dvojčence, navlas rovnaké. Danka má oči celkom ako Janka, hnedé a veselé ani gaštančeky a Janka má vlasy celkom ako Danka, plavé a ostrihané na ofinu. A majú tiež rady rozprávky. Chytia sa za ruky, spravia hop – a sú v rozprávke. Alebo sa ani nemusia chytiť za ruky, ani hop nemusia povedať, len si zaželajú a sú v rozprávke. A niekedy si nemusia ani zaželať – zrazu len, sami nevedia ako – a sú v rozprávke. Vlani boli Danka a Janka ešte malé, ale tohto roku sú už riadne žiačky 1. B triedy vo Zvolene. Inscenácia je určená pre deti od 4 rokov.

Bram Stoker
Dracula
Réžia: Ondrej Spišák
Prekliata balada o nesmrteľnosti. Dramatizácia svetoznámeho románu Brama Stokera o zle, vášni a „inakosti“ v nás i okolo nás. Klasický príbeh grófa Draculu rozprávaný neklasickými javiskovými a divadelnými prostriedkami. Inscenácia je určená pre mladých ľudí od 15 rokov a dospelých. Inscenácia vznikla s finančnou podporou MK SR.

J. Mokoš
Jánošík
Réžia: O. Spišák
Inscenácia, ktorá pred vami odhalí pozadie vzniku legendy o slovenskom národnom hrdinovi – zbojníckom kapitánovi Jurajovi Jánošíkovi, ktorý vraj „bohatým bral a chudobným dával“, a ktorý vo veku 23 liet v Liptovskom Mikuláši za rebro na šibenici odvisol. Inscenácia vznikla s finančnou podporou MK SR a je pre deti od 12 rokov.

J. Čapek
O psíčkovi a mačičke
Réžia: O. Spišák
Hravá, vtipná, bábkovo – činoherná dramatizácia štyroch rozprávok J. Čapeka, na ktorých vyrástlo už niekoľko generácií detí. Inscenácia je určená pre deti od 3 rokov a vznikla s finančnou podporou mesta Nitra.

Janko a Marienka
Réžia: Ondrej Spišák
Jedna z najznámejších klasických rozprávok zo zbierky bratov Grimmovcov. Strastiplný príbeh najznámejších rozprávkových súrodencov. Janko a Marienka sa ocitajú v nebezpečných situáciách, ale svojim umom, odvahou a schopnosťou pomáhať si navzájom sa im podarí prekonať všetky nástrahy, ktoré im kladie do cesty macocha, strašidelný les a zlá ježibaba. Inscenácia je určená pre deti od 3 rokov.

Zdroj: www.staredivadlo.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s