Program: Trafačka (03/2016)

2.3. (st) o 19:00, 2€
Divoké historky vodácke
Pútavé OBRAZY a PRÍBEHY z minuloročnej sezóny. Horkosladké, tragikomické, adrenalínové, romantické i banálne ZÁŽITKY nielen z vody. Tie najkrajšie zábery z minuloročných výprav krížom krážom Európou. Za každou fotkou je príbeh. Nečakajte klasické cestovateľské rozprávanie. Cestovateľské rozprávanie v podaní Ria Urbanca.

historky_plagat

3.3. (št) o 18:00
konFRONT hrá o veľa: Prečo ísť voliť?
V spolupráci s iniciatívou Hráme o veľa pripravujeme na štvrtok 3.marca o 18:00 špeciálne predvolebné vydanie konFRONTu na tému Prečo ísť voliť? Voľby 2016 ovplyvnia budúce fungovanie tejto krajiny. Napriek všadeprítomnej apatii, znechuteniu a rezignácii sme presvedčení, že je tu stále o čo hrať.

4.3. (pi) o 19:00
Výstava fotografií: Soňa Maletz – Voľné miesta
V piatok 4.marca o 19:00 hodine otvoríme druhú výstavu v tomto roku. Steny Fotogalérie Trafačka budú patriť mladej fotografke Soni Maletz a sérii fotografií s názvom Voľné miesta. Hudobný hosť: Queer Jane.

SOŇA MALETZ
Študentka dokumentárneho filmu na pražskej FAMU, momentálne na fotografickej stáži v anglickom meste Falmouth. Zaujímajú ju drobné príbehy ľudí, miest a psov. Všetko pozoruhodné, čo uvidí, sa snaží sprostredkovať divákom cez fotografiu. Séria vystavených obrázkov je sumarizáciou doterajších Soniných poznatkov o ľuďoch, dokumentárnej fotografii a v neposlednom rade miestach, ktoré ostávajú vnútorne slobodné.

Soňa Maletz výstava

5.3. (so) o 10:00, 8€
Joga smiechu s Ľuborom Foltánom
Joga smiechu je unikátne cvičenie, v ktorom sa smiech spája s hlbokým dýchaním. Nemusíte byť vtipný, zábavný, nebodaj sa smiať na druhom. Stačí dať šancu prejaviť sa nášmu prirodzenému, uvoľnenému smiechu.

Smiech je jeden z „mechanizmov“ na odbúranie stresu, napätia, ktorý je prirodzený nášmu telu a mysli. Má pozitívny vplyv na náš krvný obeh, imunitný a nervový systém, trávenie. Joga smiechu je pre všetkých, čo sa radi smejú alebo by sa chceli smiať častejšie a dlhšie. Pre všetkých, čo sa chcú odviazať, zabaviť a zahrať alebo potrebujú vypnúť, uvoľniť sa a načerpať čerstvú energiu.

5.3. (so) o 20:00, 3€
Warm up k whoneedslyrics?! Festival 2016
whoneedslyrics?! festival 2016 je prvý slovenský festival zameraný na post-rock. V rámci príprav na festival organizujú na Slovensku a v Čechách koncert dvoch hudobníkov. Vystúpia: Whithe (SK) a FJORDWALKER (RU).

WHITHE (SK)
Whithe patrí k novej vlne vzrušujúcich mladých hudobníkov zo Slovenska. Má talent, drive a venuje sa tvorbe future garage s prvkami ambientu, ktorá si žiada prirovnanie k Burial. Výborné predpoklady nielen pre Red Bull bass music kemp, ktorého sa nedávno zúčastnil. Whithe je momentálne jedno z najzaujímavejších mien na domácej scéne. A pre nás jednoznačne najväčší talent. Treba vidieť live!

FJORDWALKER (RU)
Fjordwalker je elektronický projekt Alexa Polianina z Ruska, ktorý produkuje atmosférickú inštrumentálnu hudbu. Sám seba označuje za večného cestovateľa, za dva roky už odohral viac ako 150 koncertov v 16 krajinách. Okrem toho odohral viacero medzinárodných hudobných festivalov. Hral ako predskokan pre Morcheeba (UK), Arms And Sleepers (USA), Slow Magic (USA), This Will Destroy You (USA), Maybeshewill (UK) , Tides From Nebula (PL) atď.

Warm up k whoneedslyrics! festival 2016

10.3. (št) o 18:00
konFRONT: Dobre sme si zvolili?
Posledné stretnutie z cyklu politických diskusií pre verejnosť bude patriť povolebnej témy, analýze a odpovediam na otázku „Dobre sme si zvolili?“.

12.3. (so) o 9:00, 50€
Historické techniky vo fotografii – CYANOTYPIA na veľkonočný spôsob
Pre záujemcov o historické fotografické techniky pripravujeme tvorivé dielne – CYANOTYPIA – s Evlou Vlasič, v Bratislave žijúcou a tvoriacou slovenskou fotografkou. Tentoraz si technikou cyanotypie vyrobíme veľkonočné pohľadnice, pozdravy a kraslice ozdobené prostredníctvom techniky cyanotypia. Registrácia na frk@pardon.sk.

Cyanotypia patrí medzi najstaršie kopírovacie techniky. V roku 1842 technický postup publikoval jeden z otcov fotografie a vynálezca ustaľovača John F. W. Herschel. Jednoduchý a lacný proces kyanotypie sa užíval pre kopírovanie náhľadových kópií, tzv. modráky. Vďaka jednoduchosti a nízkej toxicite sa kyanotypia hodí pre začiatočníkov alternatívnych techník.

12.3. (so) o 10:00, 3€
ZVUKY: „Koncert na ležanie“
Na sobotu 12.3.2016 sme pripravili pokračovanie relaxačného workshopu ZVUKY: „Koncert na ležanie“ s muzikoterapeutom Štefanom Haládikom. Bude to koncert, pri ktorom za zvuku možno trochu netradičných nástrojov (koshi, zvukové vlny, citara, dažďová palica, ocean drum, sun drum…) môžete zrelaxovať svoju myseľ, alebo sa iba ponoriť do vlastného príbehu.

Maximálny počet poslucháčov / načúvačov je kvôli kapacite obmedzený na 15 účastníkov. Preto je potrebné zarezervovať si miesto prostredníctvom e-mailu info@trafacka.sk.

12.3. (so) o 19:00
Afrika v Nitre
Do Nitry zavíta perkusionista Pavel Nowak z Ostravy, zakladateľ skupiny Camara, so svojou hrou na rôzne africké nástroje. Koncert afrických rytmov a piesní bude obohatený premietaním fotografií a rozprávaním Pavla o jeho cestách po západnej Afrike.

14.3. (po) o 18:00 – 22:30
Funtastické pondelky
Nestojíte o nudné pondelky? Aj začiatok týždňa môže byť FUNTASTICký! Trafačka v spolupráci s obchodom Funtastic – hry, knihy, komiksy, zábava pripravili pokračovanie projektu Funtastické pondelky. Večer s priateľmi, počas ktorého si môžete zahrať známe i neznáme spoločenské stolové hry, vymeniť školské či pracovné povinnosti za zábavu, stretnúť nových ľudí a zaspomínať si na detstvo, keď najhoršie bolo, že sme prehrali v Človeče alebo sme nestihli kúpiť obľúbeného koňa v Dostihoch.

17.3. (št) o 21:00, 1€
Vypočuj si nemý film
Séria filmových večerov, počas ktorých vám premietame nemé filmy. Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo hudbou.

Premietame: Ernst Lubitsch – Nechci být mužem (1918)
Hudba: Štefan Haládik

18.3. (pi) o 19:00, 10€
Súťaž homebrewerov a ochutnávka pív
Pivotéka Nitra vyhlasuje neformálnu degustačnú súťaž nitrianskych homebrewerov, ktorá je určená pre všetkých domácich varičov piva v nitrianskom kraji. Príďte sa navzájom stretnúť, vymeniť si skúsenosti a ochutnať navzájom svoje pivá. Môžete prísť predstaviť svoje domáce pivo alebo len jednoducho ochutnávať. Kapacita je limitovaná, preto sa registrujte na info@trafacka.sk.

Domácemu vareniu piva (homebrewing) sa v posledných rokoch venuje mnoho ľudí. Základnou charakteristikou homebrewingu je varenie piva v domácich podmienkach v malom množstve na osobnú spotrebu bez ďalšej distribúcie na komerčné účely.

19.3. (so) o 18:30, 3€
Dvojkoncert vo štvorici
Pripravovaný koncert je fúziou dvoch projektov – Alalya v akustickej formácii s charizmatickou speváčkou Editkou Andelovou, a sólového projektu Martiny Uhrínovej. Odznejú autorské skladby oboch speváčok a niekoľko coverov známych skladieb.

Účinkujúci: Editka Andelová – spev, gitara, Martina Uhrínová – spev, violončelo, Martin Ralík –gitara, Jakub Zaťko – trubka, perkusie.

23.3. (st) o 20:00, 3€
California State Route 1
Netradičné cestovateľské rozprávanie je pripravené na stredu 23.marca o 20:00 hodine. Cestovateľská dvojica vám priblíži cestovanie z juhu na sever Kalifornie po State Route 1, ktorá sa tiahne po jej celom pobreží. Zážitky z roadtripu medzi Los Angeles a San Franciscom sú spojené s koncertom mladého songwritera menom Ado Juráček.

24.3. (št) od 9:30 , free
Maľovanie veľkonočných vajíčok
AFS Intercultura Slovakia organizuje už druhý rok maľovanie veľkonočných vajíčok. Stačí si priniesť vyfúknuté vajíčka (všetky ostatné pomôcky budú k dispozícii) a občerstvenie (typické jedlo, ktoré pripravujete na Veľkú noc).

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s