Program: Trafačka (02/2016)

trafacka_022016

5.2. (pi) o 18:00
Vernisáž: Viki Kollerová – NoBody
Séria fotografických autoportrétov NoBody skúma schopnosť človeka splynúť s okolím, začleniť sa, byť aj nebyť zároveň. Je to výzva pre oko tých, ktorí sú ochotní hľadať a pripravení strácať. Jadrom voľnej tvorby Viki Kollerovej (1984) sú konceptuálne akty, často realizované formou autoportrétu. Človeka zobrazuje v jeho uzavretosti, v hraničných situáciach, zraniteľného v kontraste s chladným, neosobným prostredím, ktoré ho zdanlivo presahuje. Výstava potrvá do 2.marca.

Viki Kollerová NoBody

11.2. (št) o 18:00
konFRONT: Zavádzajú nás média?
Voľby klopú na dvere. Čím menej dní do nich ostáva, tým hlasnejšie udierajú, aby sme ich viac počuli. A preto prichádza konFRONT s diskusiou na tému: „Zavádzajú nás média?“, v ktorej sa dozviete, ako v tom hlasnom hluku rozpoznať pravdu od hoaxu.

13.2. (so) o 10:00, vstup 2€
Zvuky: Koncert na ležanie
Pri príležitosti svetového dňa liečby zvukom sme pripravili na sobotu 13.2.2016 „koncert na ležanie“. Bude to koncert, pri ktorom za zvuku možno trochu netradičných nástrojov (koshi, zvukové vlny, citara, dažďová palica, ocean drum, sun drum…) môžete zrelaxovať svoju myseľ, alebo sa iba ponoriť do vlastného príbehu. Kapacita je limitovaná na 15 účastníkov, preto je potrebné registrovať sa cez info@trafacka.sk.

15.1. (po) od 18:00 do 22:30
Funtastické pondelky
Nestojíte o nudné pondelky? Aj začiatok týždňa môže byť FUNTASTICký! Trafačka v spolupráci s obchodom Funtastic pripravili pokračovanie projektu Funtastické pondelky. Večer s priateľmi, počas ktorého si môžete zahrať známe i neznáme spoločenské stolové hry, vymeniť školské či pracovné povinnosti za zábavu, stretnúť nových ľudí a zaspomínať si na detstvo, keď najhoršie bolo, že sme prehrali v Človeče alebo sme nestihli kúpiť obľúbeného koňa v Dostihoch.

Funtastické pondelky

17.2. (st) o 20:00, vstup: 5€
Biorchestr, CZ /trashfolk/
Trojčlenné duo, v ktorom hrajú, spievajú a skladajú Aleš Pilgr (tiež napríklad Květy), Jana Pilgrová a tiež čelista a kontrabasista Tomáš Jenček. Formácia prináša nové, zatiaľ nepoznané zážitky a úplne iný pohľad na počúvanie hudby. Biorchestr vo svojej hudbe spája postupy pesničkárov a folku na jednej strane, na strane druhej sa obklopuje elektronikou a vytvára tak osobitý pohľad na súčasne pesničkárenie. Hudba Biorchestru je svieža a melancholická zároveň, originálne nachádza svoje miesto v akejsi alternatívne k stále obľúbenejšiemu freak folku.

Biorchestr

18.2. (št) o 21:00, vstup: 1€
Vypočuj si nemý film: Sherlock Jr.(r. Buster Keaton, 1924)
Séria filmových večerov, počas ktorých vám premietame nemé filmy. Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou. Premietame: Buster Keaton – Sherlock Jr. (1924).

19.2. (pi) o 20:00, vstup: 5€
Listolet, CZ /trance-folk/
Prvky folku, alternatívneho rocku a elektroniky prináša vo svojej hudbe poetická kapely zo Západných Karpát Listolet, ktorá vznikla na ohorených zvyškoch zlínskej skupiny Krutý omyl. Prvýkrát na seba upozornila na jar 2013 svojou účasťou na albume coververzií Mňágy a Žďorp. V tom roku im vyšlo u Indies Scope debutový album Listolet a o rok neskôr album Malý kluk.

Listolet

20.2.(so) o 9:00
Historické techniky vo fotografi – Cyanotypia
Pre záujemcov o historické fotografické techniky pripravujeme tvorivé dielne – CYANOTYPIA – s Evlou Vlasič, v Bratislave žijúcou a tvoriacou slovenskou fotografkou. Cyanotypia patrí medzi najstaršie kopírovacie techniky. V roku 1842 technický postup publikoval jeden z otcov fotografie a vynálezca ustaľovača John F. W. Herschel. Jednoduchý a lacný proces kyanotypie sa užíval pre kopírovanie náhľadových kópií (tzv. modráky). Vďaka jednoduchosti a nízkej toxicite sa kyanotypia hodí pre začiatočníkov alternatívnych techník. Účastnícky poplatok je 50€, registrácia na frk@pardon.sk.

24.2. (st) o 18:00, vstup: 2€ (predpredaj lístkov v Trafačke)
Ako lowcostovo cestovať?
Projekt “Potulky svetom” pripravil prednášku, na ktorej vám ukáže, ako hľadať lacné letenky, ako zohnať ubytovanie zadarmo. Tiež sa dozviete zopár trikov ako absolvovať eurotrip. Martin Lipinský bude pútavo a vtipne rozprávať o tom, ako a kde hľadať letenky, ako a kde hľadať autobusy a vlaky, ako a kde hľadať ubytovanie, ako cestovať zadarmo a aké má skúsenosti a príbehy z jeho výletov. Po prednáške je pripravená diskusia.

Potulky svetom

25.2.(št) o 19:00
BooKlub
Stretnutie trafačkovského knižného klubu.

27.2.(so) o 19:00, vstup: 8€
Pivná cesta v Trafačke
Pivotéka Nitra pozýva všetkých pivných gurmánov, krčmových štamgastov a domácich pivečkárov na ochutnávku pív do nitrianskej Trafačky. Pripravené sú tradičné i špeciálne pivá českých a zahraničných pivovarov a minipivovarov. Kapacita je limitovaná na 20 ľudí, preto je potrebná registrácia na info@trafacka.sk.

29.2. (po) o 19:00
Nitrianske fórum: Aktuálne témy v MHD Nitra

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.