Program: Trafačka (01/2016)

Program: Trafačka (01/2016)Aktuálna výstava: Dotyky času (potrvá do 3.2.2016)
Medzinárodná fotografická výstava pestrej škály fotografií a výtvarných objektov od 21 autoriek a autorov z Čiech, Slovenska a Poľska, ktorí za pomoci tradičných, historických a alternatívnych fotografických techník interpretovali pojem Času a svoje diela doplnili originálnymi textami.

8.1. (pi) o 20:00
Dokument Železník
Občianske združenie Skryté Poklady Slovenska premietne dokument Železník, ktorého cieľom je priblížiť divákovi, že i zdanlivo neznáme miesta na Slovensku majú svoju históriu a krásu. Súčasťou premietania bude aj diskusia s autormi.

14.1. (št) o 18:00
konFRONT: Absolventi bez budúcnosti?
konFRONT pozýva na novoročnú diskusiu, v ktorej pôjde o veľa – budeme rozoberať, kam smeruje budúcnosť Slovenska stojaca na školstve, ktoré na základe svetových výskumov nie je ani zďaleka stabilné. Počet iniciatív, protestov a debát kritizujúcich postoj politikov k školstvu vzrastá priamoúmerne s blížiacim sa termínom volieb. Takisto stúpa aj počet názorov na kľúčové problémy vo vzdelávaní a ako ich efektívne eliminovať. Nachádza sa koreň problému vo financovaní škôl a platoch? Alebo v štruktúre vzdelávania? Alebo v celkovom prístupe k deťom a pedagógom?

16.1. (so) o 20:00
Koncert: be.Well
Hudba, ktorá má srdce. Spojenie gitary a ukulele v zaujímavom prevedení vlastných i prebratých piesní navodí príjemný a pohodový večer.

21.1. (št) o 21:00, vstup: 1€
Vypočuj si nemý film: Nechci být mužem (Ernst Lubitsch)
Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou. Premietame: Ernst Lubitsch – Nechci být mužem (1918).

VSN_Lubitsch

22.1. (pi) o 19:00, vstup: 7€
Koncert: Vladimír Merta
Prvý koncert v novom roku bude patriť výnimočnému človeku. Vladimí Merta, hudobník, publicista, esejista, spisovateľ a klasik českého folku. www.vladimirmerta.cz.

28.1. (št) o 19:00
BooKlub
Pravidelné stretnutie trafačkovského knižného klubu Barbory Kráľovej.

UKRADENá GALERIE NITRA
Experimentálny streetartový projekt oživenia a využitia zabudnutých násteniek, kedy opustenú nástenku umelci využívajú ako galerijný priestor. Vernisáže výstav každý druhý pondelok o 18:00.
11.1.2016 o 18:00 – Igor Hanečka
25.1.2016 o 18:00 – Ondrej Mockor

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.