Program: Trafačka (12/2015)

1.12. (št) o 18:00
konFRONT: Jaroslav Naď a Martin Fedor diskutujú na tému Sme v bezpečí?
III. epizóda konFRONTu odborné perspektívy na aktuálne dianie týkajúce sa otázky bezpečnosti. Správy z Paríža zintenzívneli už beztak veľký mediálny šum po tzv. “utečeneckej kríze”, a preto vám konFRONT poskytne priestor na objasnenie faktov počas diskusie s poprednými odborníkmi na bezpečnosť. Na decembrový konFRONT prijal pozvanie bezpečnostný analytik z Inštitútu pre stredoeurópsku politiku (CEPI) Jaroslav Naď a poslanec NR SR (SIEŤ) a člen Výboru pre obranu a bezpečnosť Martin Fedor.

Konfront (december)

2.12. (st) o 19.00, vstup: 2€
Potulky svetom: Uzbekistan & Kirgizsko
Ďalšie rozprávanie príhod z cestovateľského cyklu Potulky svetom.  Tentoraz sa zameriame na výlet naprieč Strednou Áziou. Dozviete sa kadiaľ sme šliapali pohorím Ťanšan. Ako sa dá omylom prespať v jurte. Čo znamená objednať si meter vodky. Zážitky z policajných kontrol na hraniciach, resp. ako nás nevpustili do Turkmenistanu… A mnoho ďalších príhod.

Potulky svetom

4.12 (pi) o 18:00
Dotyky času: Vernisáž kolektívnej výstavy fotografií
AFUK a Fotogaléria Trafačka Vás srdečne pozývajú na otvorenie medzinárodnej fotografickej výstavy. Na výstave môžete vzhliadnuť pestrú škálu fotografií a výtvarných objektov od 21 autoriek a autorov z Čiech, Slovenska a Poľska, ktorí za pomoci tradičných, historických a alternatívnych fotografických techník interpretovali pojem Času a svoje diela doplnili originálnymi textami.

Dotyky času (vernisáž)

5.12. (so) o 10:00, vstup: 2€
Zvuky: Koncert na ležanie
Pokračovanie „Koncertu na ležanie“. Bude to koncert, pri ktorom za zvuku možno trochu netradičných nástrojov (koshi, zvukové vlny, citara, dažďová palica, ocean drum, sun drum…) môžete zrelaxovať svoju myseľ, alebo sa iba ponoriť do vlastného príbehu. Maximálny počet poslucháčov/načúvačov je kvôli kapacite obmedzený na 15 účastníkov. Preto je potrebné zarezervovať si miesto prostredníctvom odkazu: Zvuky: Koncert na ležanie.

9.12. (st) o 18:30, vstup: 8€
Pivná cesta v Trafačke
Pivotéka Nitra pozýva všetkých pivných gurmánov, krčmových štamgastov a domácich pivečkárov na druhú ochutnávku pív do nitrianskej Trafačky. Pripravené sú tradičné i špeciálne pivá českých a zahraničných pivovarov a minipivovarov. Ochutnajte skutočne poctivé pivá, spoznajte nové druhy a značky pív, ktorých chuť stojí za to. Registrácia na info@trafacka.sk.

12.12. (so) od 11:00 do 16:00
trafo.TRH
Priatelia, susedia, pripravili sme tretie pokračovanie susedského trafo.TRHu, ktorý bude tentokrát VIANOČNÝ. Stretneme sa v sobotu 12. decembra o 11:00 hodine na dvore pred Trafačkou.

Vianočný trafotrh

16.12. (st) o 19:00
Spoza hraníc s Vierou Dubačovou
Pred desiatimi rokmi založila v Banskej Bystrici komunitné Divadlo z pasáže, kde pracuje s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Po zvolení Mariana Kotlebu za župana organizovala sviečkový protest. Za deň odšoféruje tisícky kilometrov k chorvátsko-slovinskej hranici a naspäť do Bratislavy. Druhý deň odchádza s ďalším autom s humanitárnou pomocou do Srbska. Viera Dubačová (bábkoherečka, režisérka, manažérka kultúry, aktivistka a regionálna politička) porozpráva o utečencoch a dobrovoľníkoch.

17.12. (št) o 21:00, vstup: 1€
Vypočuj si nemý film: Walt Disney
Pokračujeme v sérii filmových večerov, počas ktorých vám premietame nemé filmy. Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou. Premietame: Walt Disney – Cinderella (1922) & Alice’s Wonderland (1923).

Vypočuj si nemý film

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s