Program: Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre (12/2015)

SDKS (12/2015)

Kliknite na obrázok, zobrazí sa v plnej veľkosti.


O. Spišák
Slovenský Betlehem
Réžia: O. Spišák
Poetická inscenácia na motívy ľudových piesní, kolied, povedačiek a vianočných hier z tých najrázovitejších krajov Slovenska pre všetky deti i dospelých.

O. Spišák
Slovenský Betlehem
Réžia: O. Spišák
Poetická inscenácia na motívy ľudových piesní, kolied, povedačiek a vianočných hier z tých najrázovitejších krajov Slovenska pre všetky deti i dospelých.

Roark Bradford
Kedy budú Vianoce?
Réžia: Š. Spišák
Vtipno-múdra rozprávka pre deti a dospelých na motívy knihy Roarka Bradforda – Černošský Pán Boh a páni Izraeliti, ktorá vám odpovie na otázky: Ako Pán Boh stvoril svet… Ako Adam o raj prišiel… Ako Noe potopu sveta prežil… Ako Jonáš pravdu našiel… a o tom, kedy sú naozaj, a keď hovorím naozaj, tak myslím naozaj, Vianoce. Inscenácia je vhodná pre deti od 3 rokov.

Andrej Kalinka
Zázraky pre Alicu
“…už sa nebojím vidieť inak. Už sa nebojím myslieť inak. Už viem, že nemusí byť všetko nemenné a definitívne. Nemusí byť všetko iba také, ako ste ma naučili a aké mi ukazujete. Čo keď viem vidieť aj iné veci? Čo keď to, čo vy považujete za obyčajné, je pre mňa neskutočné, zvláštne a vidím inú stranu sveta? Už viem, kto som. Som Alica! A toto sú zázraky stvorené pre mňa. Neviem, kto ich stvoril, no tými zázrakmi ma zachránil…” Autorský projekt Andreja Kalinku voľne inšpirovaný knihami Lewisa Carolla „Alica v krajine zázrakov“ a „Za zrkadlom a čo tam Alica našla“ pre ľudí od 5 rokov. Inscenáciu podporilo Ministerstvo kultúry SR.

Ľudmila Podjavorinská
Čin – Čin
Réžia: O. Spišák
Veršovaný príbeh o milom, mladom a nezodpovednom vrabcovi Čimovi, ktorý sa rozhodne oženiť aj napriek tomu, že svojej láske Činke nedokáže chytiť mušku, či postaviť dom. Múdry príbeh o typickej „mladíckej nerozvážnosti“ a procese dospievania bude venovaný deťom od 3 rokov.

Janko a Marienka
Réžia: O. Spišák
Jedna z najznámejších klasických rozprávok zo zbierky bratov Grimmovcov. Strastiplný príbeh najznámejších rozprávkových súrodencov. Janko a Marienka sa ocitajú v nebezpečných situáciách, ale svojim umom, odvahou a schopnosťou pomáhať si navzájom sa im podarí prekonať všetky nástrahy, ktoré im kladie do cesty macocha, strašidelný les a zlá ježibaba. Inscenácia je určená pre deti od 3 rokov.

T. Johnson/J. Krofta
Absolvent
Réžia: J. Krofta
Mladý Benjamin Braddock práve oslavuje úspešné absolvovanie školy. Podľa ročenky je to naozaj úspešný mladý muž. Jeho rodina je finančne dobre zabezpečená, má milujúcich rodičov… A predsa. Mladý Benjamin je nespokojný. Nudí sa. Benjamín si, v snahe spestriť svoj nudný život, začne vzťah s oveľa staršou rodinnou priateľkou – frustrovanou alkoholičkou pani Robinsonovou. A ako to už býva, stačí jedno rozhodnutie a kolesá osudu sa rozkrútia… Zo školy sa na prázdniny vracia dcéra pani Robinsonovej Elaine, do ktorej sa Ben „akýmsi nedopatrením“ zamiluje… Predstavenie určené pre študentov SŠ a starších.

Bára Kubátová
Kúpalisko
Réžia: Š. Spišák
Satirická „fatamorgána“ o kúpalisku, piatich ženách a jednom „osudovom“ mužovi. Inscenácia na večnú tému stretu mužského a ženského princípu. Pôvodná súčasná hra o snoch, túžbach a samote uprostred davu. Inscenácia vznikla s finančnou podporou MK SR a je určená pre divákov od 18 rokov.

PODUJATIA ORGANIZOVANÉ V RÁMCI PROJEKTU START UP:

CARPET CABINET – koncert
Carpet Cabinet je slovensko-česká hudobná formácia, ktorá vznikla v roku 2013. Kombinuje prvky funky, house-u, hip-hopu, soulu, R´n´B a elektronickej hudby. Kapela je známa energickými a dynamickými koncertami, na ktorých sa plynule prelievajú tanečné rytmy s ťahavými hip-hopovými linkami, vďaka čomu vzniká originálna a inovatívna hudba.

MILOŠ KUSENDA – literárne čítanie
Miloš Kusenda je herec Starého Divadla Karola Spišáka v Nitre a momentálne začínajúci slovenský literárny autor. Jeho autorská tvorba sa v minulosti prejavila v tvorbe punkových hudobných textov pre kapelu Happy cocks a textov k autorským alternatívnym divadelným formám PÁR – NÁS, na ktorých spolupracoval s Radovanom Hudecom. Jeho prvý knižný debut v sebe spája poetiku absolútneho rýmu s absolútnym obsahovým chaosom vyplývajúcim z predchádzajúcich umeleckých skúseností a osobitých životných postojov.

TÁŇA RJABININOVÁ – vernisáž k výstave
Táňa Rjabininová je mladá slovenská výtvarníčka, absolventka Akadémie umení v Banskej Bystrici. Technologicky sa v poslednom období zameriava na grafiku, ale výraznú súčasť jej tvorby tvorí maľba a predovšetkým skúsenosť z tohto média pretavená do menších grafických listov rozsiahleho počtu. Jej autorské stvárnenie reality je mimoriadne gestické vo svojom podaní a nedá sa mu uprieť silne emocionálny nádych s miernym mentálnym pretlakom.

Zdroj: www.staredivadlo.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.