Program: Trafačka (11/2015)

5.11. (št) o 18.00
konFRONT s Danielom Lipšicom a Martinom Poliačikom
Cyklus politických debát pre verejnosť na tému Je tradičná rodina ohrozená?!

6.11. (pi) o 18:00
Vernisáž: Evla Vlasič
Fotogaléria Trafačka pokračuje v dlhodobom cykle výstav výtvarných fotografov tvoriacich analógovými technikami 19. storočia. V piatok 6.novembra 2015 o 18:00 hodine otvorí výstavu Evly Vlasičovej s názvom Žijeme spolu, sníva každý sám.
Zamyslenia sa nad partnerskými vzťahmi, nad očakávaniami i sklamaniami zo vzťahov, radosť a láska i túžba a bolesť, pocit spolupatričnosti aj uvedomenie si samoty bytia. Použitím pôvodných historických fotografických techník moderne poňaté zobrazenie odpozorovaných i prežitých javov medzi mužom a ženou.

Vystava Evla Vlasic

9.11 (po) o 18:00
Funtastické pondelky
Aj začiatok týždňa môže byť FUNTASTICký! Trafačka v spolupráci so svetom hier Funtastic pokračuje v úspešnom projekte, ktorý do Nitry prinieslo minulý rok občianske združenie Zelená Zebra. Počas dvoch pondelkov 26.októbra a 9.novembra sa v Trafačke budú hrať najrôznejšie spoločenské stolové hry.

Funtasticke pondelky

12.11. (št) o 20:00, vstup: 2€
Cestovateľský večer s Michalom Chmeliarom – Venezuela
Nedotknutá divoká príroda, siahnutie si na dno vlastných síl a ropný socializmus na vlastnej koži. Karibská krajina, kde sa ešte dá zakúsiť nefalšovaná divočina. Vystúpiť na stolovú horu Roraimu. V Canaime kúpanie s miestnymi indiánmi a strastiplná cesta k najvyššiemu vodopádu na svete – Salto Angel. Rybačka na pirane v Rio Apure a rozprávkový Karibik na záver.

Venezuela

17.11. (ut) o 20:00
17.november v spomienkach
Výstava fotografií, koncert, hostia, rozhovory.

19.11. (št) o 21:00, vstup: 1€
Vypočuj si nemý film Premietame: DOBYTIE PÓLU (1912, dobrodružný, r.Georges Méliès)
Pokračujeme v sérii filmových večerov, počas ktorých vám premietame nemé filmy. Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Štefan Haládik hudbou.

Vypocuj si nemy film

21.11. (so) o 20:00, vstup: 5€
Koncert najlepšej bluesovej speváčky Zuzany Suchánkovej
Zuzana Suchánková je speváčka, gitaristka, autorka piesní a textov, ktorá patrí k absolútnej špičke na slovenskej hudobnej scéne. Svojim poslucháčom a fanúšikom ponúka kvalitnú, energickú, emotívnu, úprimnú a nefalšovanú muziku určenú pre vnímavé publikum bez rozdielu veku. V jej repertoári nájdete prvky blues, jazz, pop, či folk. Vždy sa vyhýbala nálepkám a odmieta sa stať štýlovou puristkou či snobom. Práve ochota a túžba spievať to, čo vyhovuje jej srdcu a schopnosť sofistikovanej a zároveň zemitej interpretácie skladieb, dáva Zuzane jej štýlovú výlučnosť. Spieva slovensky aj anglicky.

22.11. (ne) o 16:00, vstup 2€
TRAFOVEGABARTER
Zelená Zebra a Trafačka pripravili ôsme pokračovanie komunitného podujatia, ktoré sa zameriava na barter skúseností a receptov vegetariánskej a vegánskej kuchyne. Ak prineste svoj vlastnoručne upečený koláč či vegetariánske jedlo, vstupné neplatíte.

23.11. (po) o 18:00, vstup: 8€
Pivná cesta v Trafačke
1.pivotéka Nitra pozýva všetkých pivných gurmánov, krčmových štamgastov a domácich pivečkárov na ochutnávku pív. Pripravené sú tradičné i špeciálne pivá českých a zahraničných pivovarov a minipivovarov. Rezervácia miest na info@trafacka.sk. Vstupné zahŕňa: 8 vzoriek pív, pivný index, degustačný pohár a chuťovky k pivu.

24.11. (ut) o 20:00, vstup 2€
Koncert: Оленки / Olenky /ethno, folk, world music/
Olenky začali spolu spievať v novembri 2013. Od tej doby odohrali pár koncertov rodnom meste Lviv, pripojili sa k Street Music Day vo Vilniuse a odohrali niekoľko malých koncertov v rôznych častiach východnej Európy. Ich hudba je zmesou balskánskych (Srbsko, Macedónsko) a ukrajinských motívov.

25.11. (st) o 18:00
Pred čím treba chrániť Slovensko?
Inštitút Mateja Bela si vás dovoľuje pozvať na ďalšiu diskusiu. Jednoduchá otázka, množstvo odpovedí. Pre niekoho sú to migranti, pre iného strach z nich. Pre niekoho Európska únia, pre iného Amerika, pre ďalšieho Rusko. Pre niekoho západný liberalizmus, pre iného naopak. Pre niekoho sú to politické strany, pre iného občianski aktivisti, či novinári. Každý by chcel chrániť Slovensko pred korupciou a kriminálnikmi, ale odpoveď ako je rôzna. Jedno je isté, chceme sa cítiť bezpečne. Čo nám tento pocit zabezpečí?

26.11. (št) o 19:00
BooKlub: Predvianočný knižný bazár

27.11. (pi) o 20:00
Koncert: Kitchen Grass /bluegrass/
Nitrianska bluegrassová kapela Kitchen Grass vznikla niekedy v roku 2006, ale v súčasnej zostave hrá zhruba poldruha roka. Hrá pôvodné anglické, ale aj slovenské texty, okrem bluegrassu kapela nepohrdne ani írskym či bluesovým žánrom, ba dokonca má v programe aj jednu indie pieseň, ktorá bola na Zámockom Country uvedená vo „ svetovej premiére“. Ako z názvu vyplýva, kapela sa “nehrnie” do vystupovania na festivaloch, radšej si zahrá doma v kuchyni alebo pri pivku, alebo v prírode v kruhu dobrých priateľov.

28.11. (so) o 20:00, vstup 2€
Koncert: Džuki /blues, jazz, pop, folk/
Michal Džuka, pesničkár z Ružomberka sa po druhýkrát predstaví v Trafačke. V sobotu 28.11.2015 o 20:00 hodine vystúpi s hosťom Samom Milanon.

Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s