Program: Trafačka (10/2015)

trafacka-10151.10. (št) o 18.00
konFRONT s Richardom Sulíkom
Utečenecká politika EÚ a Kvalita podnikateľského prostredia na Slovensku
Ako premiérové podujatie, v rámci cyklu politických debát pre verejnosť Fotogaléria TRAFAČKA predstavuje konFRONT s Richardom Sulíkom, ktorý prijal pozvanie, aby sa v predvolebnom období pokúsil obhájiť postoje strany Sloboda a Solidarita (SaS) na problematiku týkajúcu sa medzinárodného ako aj lokálneho – slovenského politického diania.


2.10. (pi) o 18:00
Kolektívna výstava alternatívnych fotografických techník
Otvorenie kolektívnej výstavy alternatívnych, historických a analógových fotografických techník. Vernisáž sa uskutoční v piatok 2.10.2015 o 18:00. Vystavujú: Anna Kolářová, Miloš Kráľ, František Kolář a študenti z Katedry výtvarnej tvorby a výchovy UKF v Nitre pod vedením Jany Minárikovej.


3.10. (so) o 20:00, vstup: 2€
Koncert: Martin Bohem (akustický rock)


9.10 (pi) o 19:00, vstup: 4€
Divadlo Na Hrane
Divadlo Na Hrane, to je humoristická dvojica zo Žiliny – Michal Chmeliar a Tomáš Lazár. Divadlo je autorské a obaja autori sú zároveň hercami. Predstavenia sú tvorené krátkymi humornými scénkami.


10.10. (so) o 20:00
Premietanie filmu o päťročnom fungovaní Hideparku


12.10 (po) o 18:00
Čítačka: Lucia Bizarretová
Lucia Bizarretová sa vo svojej tvorbe zameriava najmä na poéziu, no občas ju neobídu ani prozaické útvary. Tento raz vám neprečíta žiadnu báseň, ale kontroverzný príbeh s ironickým podtónom, ktorý je nabitý erotikou. Vstup na vlastné riziko od 15 r. a vyššie.


15.10. (št) o 21:00, vstup: 1€
Vypočuj si nemý film: Psí život (1918)
Pokračovanie série filmových večerov, počas ktorých vám premietame nemé filmy. Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou.


16.10. (pi) o 20:00, vstup: 3€
Salsa tančiareň


21.10. (st) o 19:00, vstup: 2€
Potulky svetom: Ako cestovať čo najlacnejšie?
Workshop, na ktorom sa dozviete ako hľadať lacné letenky, ako zohnať ubytovanie zadarmo. Tiež sa dozviete zopár trikov ako absolvovať eurotrip.


24.10. (so) o 10:00, vstup: 2€
Zvuky: „Koncert na ležanie“
Na sobotu 24.10.2015 o 10:00 sme pripravili pokračovanie „Koncertu na ležanie“. Bude to koncert, pri ktorom za zvuku možno trochu netradičných nástrojov (koshi, zvukové vlny, citara, dažďová palica, ocean drum, sun drum…) môžete zrelaxovať svoju myseľ, alebo sa iba ponoriť do vlastného príbehu. Maximálny počet poslucháčov / načúvačov je kvôli kapacite obmedzený na 15 účastníkov. Preto je potrebné zarezervovať si miesto prostredníctvom registrácie: TU.


26.10. (po) o 18:00
Funtastické pondelky (hranie spoločenských hier)
Nestojíte o nudné pondelky? Funtastic – hry, knihy, komiksy, zábava pokračuje s projektom, na ktorom budeme jeden pondelok v mesiaci hrať známe i neznáme spoločenské stolové hry. Pre partie i jednotlivcov. Moderátor večera vás usadí, pomôže s výberom hry i vysvetlí pravidlá. Veď pondelok vôbec nemusí byť ten najhorší deň v týždni.


29.10. (št) o 18:00
Book Klub
Druhé stretnutie trafačkovského knižného klubu.


Zdroj: Lenka Mareková / www.trafacka.sk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s